OCHIQ FIKR - KUCHLI TA'LIM
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tomonidan oliy ta’lim muassasalarida ta’lim-tarbiya jarayonlarini o‘rganish maqsadida “Umummilliy so‘rovnoma” o‘tkazilmoqda.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida o‘tkazilgan mazkur tadbirda professor-o‘qituvchilar va talaba-yoshlar so‘rovnoma savollariga javob berdilar. Bildirilgan fikrlar ta’lim sifatini yaxshilash bo‘yicha chora-tadbirlarni belgilashda inobatga olinadi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida o‘tkazilgan “Umummilliy so‘rovnoma” jarayonida Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktorining o‘rinbosari Sardor Rahimboyev ishtirok etdi.

OPEN MIND - POWERFUL EDUCATION
The National Agency for Quality Assurance of Education under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan is conducting a “National Survey” to study educational processes in higher education institutions.
At this event, held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies, professors, teachers and students answered the survey questions. The opinions expressed will be taken into account when determining measures to improve the quality of education.
Sardor Rakhimboyev, Deputy Director of the National Agency for Quality Assurance of Education, participated in the “National Survey” process, held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies.