OCHIQ FIKR - KUCHLI TA'LIM
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tomonidan oliy ta’lim muassasalarida ta’lim-tarbiya jarayonlarini o‘rganish maqsadida “Umummilliy so‘rovnoma” o‘tkazilmoqda.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida o‘tkazilgan mazkur tadbirda professor-o‘qituvchilar va talaba-yoshlar so‘rovnoma savollariga javob berdilar. Bildirilgan fikrlar ta’lim sifatini yaxshilash bo‘yicha chora-tadbirlarni belgilashda inobatga olinadi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida o‘tkazilgan “Umummilliy so‘rovnoma” jarayonida Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktorining o‘rinbosari Sardor Rahimboyev ishtirok etdi.

ОТКРЫТЫЙ РАЗУМ - ЭФФЕКТИВНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ
Национальное агентство по обеспечению качества образования при Администрации Президента Республики Узбекистан проводит «Национальное исследование» для изучения образовательных процессов в высших учебных заведениях.
На этом мероприятии, состоявшемся в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, преподаватели, педагоги и студенты ответили на вопросы анкеты. Выраженные мнения будут учтены при определении мер по повышению качества образования.
В процессе «Национального исследования», прошедшем в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, принял участие заместитель директора Национального агентства по обеспечению качества образования Сардор Рахимбоев.