Universitet Yevropa veterinariya ta’lim muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE)ga a'zo bo‘lish yo‘lidagi muhim qadam
• Universitet Yevropa veterinariya ta’lim muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE)ga a'zo bo‘lish yo‘lidagi muhim qadam
Yevropa veterinariya ta’lim muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE)ga a'zo bo‘lish maqsadida universitetimiz rektori, professor X.Yunusov  Yevropa veterinariya ta’lim muassasalarini baholash tizimi (ESEVT) direktori, professor, Dr.Pierre Lekeuxni qabul qildi.
Shundan so'ng Dr.Pierre Lekeux tomonidan Yevropa veterinariya ta’lim muassasalari assotsiatsiyasi (EAEVE)ga a'zo davlatlar va muassasalar a'zo bo'lish tartibi, bosqichlari, shartlari va indikatorlari haqida ma'lumot berib o'tdi.
Universitet Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektori O.Achilov tomonidan universitetimiz tuzulishi, xalqaro nufuzi va talabalarga berilgan imkoniyatlar bilan  tanishtirildi.
Professor X.B.Niyozov tomonidan Veterinariya ta'limi o'quv va amaliyot jarayonlari bilan tanishtirildi.

Этот университет является важным шагом на пути к членству в Европейской ассоциации ветеринарных образовательных учреждений (EAEVE).
• Этот университет является важным шагом на пути к членству в Европейской ассоциации ветеринарных образовательных учреждений (EAEVE).
Для вступления в Европейскую ассоциацию ветеринарных учебных заведений (ЕАЭВ) ректор нашего университета, профессор Х. Юнусов, принял директора Европейской системы оценки ветеринарных учебных заведений (ЕЭСВТ), профессора доктора Пьера Леке.
После этого доктор Пьер Леке предоставил информацию о процедуре, этапах, условиях и показателях для государств-членов и учреждений, желающих стать членами Европейской ассоциации ветеринарных учебных заведений (ЕАЭВ).
Проректор по международному сотрудничеству университета, О. Ачилов, представил структуру нашего университета, его международную репутацию и возможности, предоставляемые студентам.
Профессор Х.Б. Ниёзов рассказал об образовательном и практическом процессах ветеринарного образования.