Sizlarni 14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganining 34 yilligi bilan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Sizlarning mardona xizmatlaringiz tufayli yurtimiz tinch, oilalarimiz baxtli va farovon hayot kechirmoqda. Vatanimizning mustahkam qalqoni boʻlib, xalqimizning tinchligi va farovonligini himoya qilish yoʻlida koʻrsatgan jasoratlaringiz yuksak hurmat va eʼtirofga loyiqdir.
Shu o‘rinda davlatimiz chegaralarini qo‘riqlashda xizmat itlari va otlardan foydalanishda veterinar vrachlar xizmatini alohida ta’kidlashimiz, Vatanimiz sarhadlarida bizning soha xodimlari xizmatlarini g‘urur bilan aytishimiz joiz.

Уважаемые защитники Отечества!
Искренне поздравляю Вас с 14 января – Днем Защитника Отечества и 34-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан!
Благодаря Вашим героическим заслугам наша страна мирна, наши семьи живут счастливо и благополучно. Будучи крепким щитом нашей Родины, Ваше мужество в защите мира и процветания нашего народа заслуживает глубокого уважения и признания.
В этой связи следует особо отметить службу ветеринаров, использующих служебных собак и лошадей для защиты границ нашего государства, и с гордостью упомянуть заслуги наших полевых работников на границах нашей Родины.