Sizlarni 14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganining 34 yilligi bilan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Sizlarning mardona xizmatlaringiz tufayli yurtimiz tinch, oilalarimiz baxtli va farovon hayot kechirmoqda. Vatanimizning mustahkam qalqoni boʻlib, xalqimizning tinchligi va farovonligini himoya qilish yoʻlida koʻrsatgan jasoratlaringiz yuksak hurmat va eʼtirofga loyiqdir.
Shu o‘rinda davlatimiz chegaralarini qo‘riqlashda xizmat itlari va otlardan foydalanishda veterinar vrachlar xizmatini alohida ta’kidlashimiz, Vatanimiz sarhadlarida bizning soha xodimlari xizmatlarini g‘urur bilan aytishimiz joiz.

I sincerely congratulate you on January 14 - Defender of the Fatherland Day and the 34th anniversary of the formation of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan!
Thanks to your heroic services, our country is peaceful, our families live a happy and prosperous life. Being a strong shield of our homeland, your courage in protecting the peace and prosperity of our people deserves high respect and recognition.
At this point, we should especially note the service of veterinarians in using service dogs and horses to protect the borders of our state, and we should proudly mention the services of our field workers on the borders of our homeland.