Xalqaro e'tirof etilgan QS(Quacquarelli Symonds) reytingining veterinariya fan sohasi bo'yicha dunyoda 1-o'rindagi Qirollik Veterinariya kolleji(Royal veterinary college, University of London) mutasaddilari bilan onlayn-uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo'mitasi rahbariyati hamda O'zbekiston Respublikasining Birlashgan Qirollikdagi elchixonasi vakillari ishtirok etishdi.
Shuningdek, uchrashuv mobaynida veterinariya va chorvachilik sohasida ta'lim, ilm-fan hamda ilmiy-tadqiqot ishlarini rivojlantirish istiqbollari bo'yicha atroflicha fikrlar bildirildi.
Yakunda universitetimiz va Qirollik veterinariya kolleji o'rtasida o'zaro hamkorlik memorandumi imzolashga kelishib olindi.

Международный престиж нашего университета неуклонно растёт.
Состоялась онлайн-встреча с представителями Королевского ветеринарного колледжа Лондонского университета, занимающего первое место в мире в области ветеринарной науки согласно международно признанному рейтингу QS (Quacquarelli Symonds).
Встречу посетили руководство Комитета по развитию ветеринарии и животноводства и представители Посольства Республики Узбекистан в Соединенном Королевстве.
Также в ходе встречи были подробно обсуждены перспективы развития образования, науки и исследований в области ветеринарии и животноводства.
В заключение было достигнуто соглашение о подписании меморандума о сотрудничестве между нашим университетом и Королевским ветеринарным колледжем.