"Scientific Academy" Ilm-ma'rifat markazining 2025-yil 10-noyabr kungi 82-sonli buyrug'iga asosan Mustaqil Davlatlar Hamdo'stligi (MDH) miqyosida tashkil etilgan “Ta'lim sohasidagi fidoyi xizmatlari uchun” nomli yirik respublika miqyosidagi festivalda — bir guruh faol yoshlar, o'qituvchilar darajali diplom va medallar  bilan taqdirlandi.
Unda "Ustoz-shogird" tizimi asosida Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti "O'simlikshunoslik va yem-xashak yetishtirish" kafedrasi o'qituvchisi S.Nurbayev hamda O'rmonchilik ta'lim yo'nalishi 4-bosqich talabasi O.Zafarov muvaffaqiyatli ishtirok etdi!
Yoshlikka xos shijoat, cheksiz bilimga chanqoqlik va fidokorlik bilan Siz bugun katta yutuqlarga erishdingiz. Bu — tinimsiz mehnat, qat’iyat va Vatanga muhabbat mahsuli. Sizning har bir g‘alabangiz biz uchun ilhom manbai, yoshlarimiz uchun esa yorqin o‘rnakdir.

гордость университета
В соответствии с приказом Научно-образовательного центра Академии наук № 82 от 10 ноября 2025 года, крупный республиканский фестиваль «За самоотверженный труд в сфере образования», организованный на уровне Содружества Независимых Государств (СНГ), был награжден дипломами и медалями.
В фестивале успешно приняли участие преподаватель кафедры «Растениеводство и кормовые культуры» факультета животноводства и технологий С. Нурбаев и студент 4-го курса лесного отделения О. Зафаров, обучавшиеся по системе «Учитель-ученик»!
С юношеским энтузиазмом, безграничной жаждой знаний и самоотверженностью вы сегодня добились больших успехов. Это результат неустанного труда, целеустремленности и любви к Родине. Каждая ваша победа – источник вдохновения для нас и яркий пример для нашей молодежи.