Universitet delegatsiyasining Qozog‘istonga xizmat safari
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 31-martdagi “Veterinariya va chorvachilik sohasida kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi PQ-187-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida universitetimiz delegatsiyasi Qozog‘iston Respublikasi M.Auezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston universitetida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Xizmat safari tarkibi:
Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i
Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti dekani
Mikrobiologiya, virusologiya va immunologiya kafedrasi mudiri
Tashrif davomida Xorijiy hamkorlik markazi direktori Turymshayeva Arida Turganbekovna bilan uchrashuv o‘tkazildi. Tomonlar ikki universitet o‘rtasidagi memorandum doirasida hamkorlikni yanada kuchaytirish masalalarini muhokama qildi.
Uchrashuv natijasida quyidagi yo‘nalishlarda kelishuvga erishildi:
talabalar akademik mobilligini yo‘lga qo‘yish;
professor-o‘qituvchilar uchun malaka oshirish va tajriba almashish dasturlarini amalga oshirish;
tegishli fakultet va kafedralar kesimida qo‘shma reja hamda kelgusidagi hamkorlik vazifalarini belgilash.

BUSINESS TRIP OF THE UNIVERSITY DELEGATION TO KAZAKHSTAN
In order to ensure the implementation of the tasks set out in the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-187 dated March 31, 2022 “On the radical improvement of the system of personnel training in the field of veterinary medicine and animal husbandry”, a delegation of our university is on a business trip to the South Kazakhstan University named after M. Auezov of the Republic of Kazakhstan.
Composition of the business trip:
Head of the International Cooperation Department
Dean of the Faculty of Veterinary Diagnostics and Food Safety
Head of the Department of Microbiology, Virology and Immunology
During the visit, a meeting was held with the Director of the Center for Foreign Cooperation, Turymshayeva Arida Turganbekovna. The parties discussed issues of further strengthening cooperation within the framework of the memorandum between the two universities.
As a result of the meeting, agreements were reached in the following areas:
establishing academic mobility of students;
implementing advanced training and experience exchange programs for professors and teachers;
defining a joint plan and future cooperation tasks between the relevant faculties and departments.
This business trip will serve to expand scientific and educational ties between the two universities.