Universitet delegatsiyasining Qozog‘istonga xizmat safari
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 31-martdagi “Veterinariya va chorvachilik sohasida kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida”gi PQ-187-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida universitetimiz delegatsiyasi Qozog‘iston Respublikasi M.Auezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston universitetida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Xizmat safari tarkibi:
Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i
Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi fakulteti dekani
Mikrobiologiya, virusologiya va immunologiya kafedrasi mudiri
Tashrif davomida Xorijiy hamkorlik markazi direktori Turymshayeva Arida Turganbekovna bilan uchrashuv o‘tkazildi. Tomonlar ikki universitet o‘rtasidagi memorandum doirasida hamkorlikni yanada kuchaytirish masalalarini muhokama qildi.
Uchrashuv natijasida quyidagi yo‘nalishlarda kelishuvga erishildi:
talabalar akademik mobilligini yo‘lga qo‘yish;
professor-o‘qituvchilar uchun malaka oshirish va tajriba almashish dasturlarini amalga oshirish;
tegishli fakultet va kafedralar kesimida qo‘shma reja hamda kelgusidagi hamkorlik vazifalarini belgilash.

Командировка делегации университета в Казахстан
В целях реализации задач, обозначенных в Постановлении Президента Республики Узбекистан №ПП-187 от 31 марта 2022 года «О кардинальном совершенствовании системы подготовки кадров в области ветеринарии и животноводства», делегация нашего университета находится в командировке в Южно-Казахстанском государственном университете имени М. Ауэзова Республики Казахстан.
Состав делегации:
Начальник отдела международного сотрудничества
Декан факультета ветеринарной диагностики и безопасности пищевых продуктов
Заведующий кафедрой микробиологии, вирусологии и иммунологии
В ходе визита состоялась встреча с директором Центра зарубежного сотрудничества Турымшаевой Аридой Турганбековной. Стороны обсудили вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества в рамках меморандума между двумя университетами.
По итогам встречи были достигнуты договоренности по следующим направлениям:
организация академической мобильности студентов;
реализация программ повышения квалификации и обмена опытом профессорско-преподавательского состава;
Определение совместного плана и задач дальнейшего сотрудничества между соответствующими факультетами и кафедрами.
Данная командировка будет способствовать расширению научных и образовательных связей между двумя университетами.