“Zo‘ravonlikka qarshi 16 kun”
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar  universitetida 2025 yil 2-dekabr  kuni “Zo‘ravonlikka qarshi  16 kun”  loyihasi doirasida  “Xotin-qizlarga nisbatan raqamli zo‘ravonlikka barham berish uchun birlashaylik” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy  tadbir  o‘tkazildi.
Tadbirda universitet rektori, professor X.B. Yunusov, O‘zbekiston Respublikasi Oila va Xotin-qizlar qo‘mitasining birinchi o‘rinbosari U.H. Abdullayeva, Samarqand viloyati hokimi o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig‘i Z.B.Saidova hamda viloyat huquqni muhofvza qiluvchi tashkilotlar vakillari, Ayollarni reabilitasiya qilish Markazi viloyat bo‘limi xodimlarining sermazmun ma’ruzalari tinglandi.

On December 2, 2025, a spiritual and educational event was held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology under the slogan “Let's unite to end digital violence against women” within the framework of the “16 Days Against Violence” project.
The event featured insightful presentations by the rector of the university, professor Kh.B. Yunusov, first deputy of the Committee for Family and Women of the Republic of Uzbekistan U.H. Abdullayeva, deputy khokim of Samarkand region, head of the Department for Family and Women Z.B. Saidova, as well as representatives of regional law enforcement organizations and employees of the regional department of the Women's Rehabilitation Center.