Giyohvandlikka yo‘q — sog‘lom hayotga ha!
Bugun SamDVMCHBUda giyohvandlikning zararli oqibatlariga qarshi targ‘ibot ishlari doirasida universitet profilaktika inspektori A.Tojiyev va yoshlar yetakchisi M.Nurov tomonidan navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida yoshlar giyohvand moddalarning sog‘liq uchun xavfli oqibatlari haqida ogohlantirildi, sog‘lom turmush tarziga amal qilishning ahamiyati tushuntirildi. Shuningdek, giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni isteʼmol qilish, saqlash yoki oldi-sotdisi bilan shug‘ullanish qonun bilan qat’iyan taqiqlangani alohida ta’kidlab o‘tildi.
Yoshlar ongida hushyorlikni kuchaytirish, salbiy illatlardan yiroq turishga chorlovchi bu kabi uchrashuvlar doimiy ravishda davom etadi.

No to drug addiction - yes to a healthy life!
Today, as part of the campaign against the harmful effects of drug abuse, another meeting was held at SamDVMCHBU by the university's prevention inspector A.Tojiyev and youth leader M.Nurov.
During the meeting, young people were warned about the dangerous health effects of drugs and the importance of following a healthy lifestyle was explained. It was also emphasized that the use, storage, or sale of narcotic drugs and psychotropic substances is strictly prohibited by law.
Such meetings, which aim to increase awareness in the minds of young people and encourage them to stay away from negative vices, will continue on an ongoing basis.