Giyohvandlikka yo‘q — sog‘lom hayotga ha!
Bugun SamDVMCHBUda giyohvandlikning zararli oqibatlariga qarshi targ‘ibot ishlari doirasida universitet profilaktika inspektori A.Tojiyev va yoshlar yetakchisi M.Nurov tomonidan navbatdagi uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida yoshlar giyohvand moddalarning sog‘liq uchun xavfli oqibatlari haqida ogohlantirildi, sog‘lom turmush tarziga amal qilishning ahamiyati tushuntirildi. Shuningdek, giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarni isteʼmol qilish, saqlash yoki oldi-sotdisi bilan shug‘ullanish qonun bilan qat’iyan taqiqlangani alohida ta’kidlab o‘tildi.
Yoshlar ongida hushyorlikni kuchaytirish, salbiy illatlardan yiroq turishga chorlovchi bu kabi uchrashuvlar doimiy ravishda davom etadi.

Нет наркомании — да здоровой жизни!
Сегодня в рамках кампании по борьбе с пагубными последствиями наркомании в СамДВМЧБУ состоялась очередная встреча, которую провели инспектор по профилактике университета А.Тоджиев и молодежный лидер М.Нуров.
В ходе встречи молодежь была предупреждена об опасном влиянии наркотиков на здоровье и разъяснена важность здорового образа жизни. Также было подчеркнуто, что употребление, хранение и продажа наркотических средств и психотропных веществ строго запрещены законом.
Подобные встречи, направленные на повышение осведомленности молодежи и поощрение ее воздержания от пагубных пороков, будут проводиться на постоянной основе.