“YOSHLAR KORRUPSIYAGA  YO‘Q DEYDI!”
Joriy yilning 28-noyabr kuni Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida “Korrupsiyaga qarshi kurashish komplayens nazorati” tashabbusi bilan "Besh muhim tashabbus" markazi qoshida faoliyat yuritayotgan "Zakovat" klubi aʼzolari tomonidan "YOSHLAR KORRUPSIYAGA – YO‘Q DEYDI!” shiori ostida "Zakovat intellektual" o'yini bo'lib o'tdi.
Tanlovda qatnashgan talaba-yoshlar Hay'at a'zolari tomonidan koʻrib chiqildi va gʻoliblar aniqlandi.
Hay'at a'zolari xulosasiga binoan :
1- o'rin - Biotexnologiya va ekologiya fakulteti;
2-o'rin - Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti;
3-o'rin - Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulteti jamoasi.
G'oliblar “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” nomli tadbirda diplomlar va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanadi.

"YOUTH SAY NO TO CORRUPTION!"
On November 28 of this year, at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology, on the initiative of “Compliance Control in Combating Corruption”, the members of the “Zakovat” club operating under the “Five Important Initiatives” center held the “Zakovat Intellectual” game under the slogan “YOUNG SAY NO TO CORRUPTION!”
The students and young people who participated in the competition were reviewed by the members of the Jury and the winners were determined.
According to the jury members' conclusion:
1st place - Faculty of Biotechnology and Ecology;
2nd place - Faculty of Animal Husbandry and Technologies;
3rd place - Team of the Faculty of Veterinary Prevention and Treatment.
The winners will be awarded with diplomas and valuable prizes at the event “Youth Says No to Corruption”.