ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA
"Veterinariya farmatsevtikasi sohasining bugungi holati: muammolari va vazifalari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasini Universitet rektori, professor, akademik X.B.Yunusov soha rivoji, veterinariya farmatsevtikasining ahamiyati va yosh tadqiqotchilarning ilmiy faoliyatdagi o‘rni haqida kirish so‘zi bilan davom ettirdi.
Rektor nutqida sohaning istiqboli, innovatsion yondashuvlarning dolzarbligi va ilmiy izlanishlarning amaliy natijalarga qo‘shadigan hissasi alohida ta’kidlandi.
Tadbirda fakultet dekani, dotsent A. Nurniyozov, shuningdek yetakchi mutaxassislardan — B. Norqobilov, S. Oqqiyev, A. Kuzerbaeva, I. Saliyeva, S. Yuldashov, I. Kazakov, M. Eshkobilova, S. Tulemetova kabi professor-o‘qituvchilar ishtirok etishmoqda.
Tadbir davomida soha ekspertlari innovatsion yondashuvlar, dorivor vositalarning samaradorligi va xavfsizligi, shuningdek, epizootik nazorat va fitoterapiya bo‘yicha ilmiy-amaliy tavsiyalarini taqdim etishdi.
Tadbir yakunida barcha ma’ruzachilar va ishtirokchilar o‘zaro fikr almashishdi, ilmiy natijalar yuzasidan tavsiyalar berildi hamda konferensiyaning kelgusida an’anaviy tarzda davom ettirilishi ta’kidlandi.

SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE
The Republican Scientific and Practical Conference on the topic "Current state of veterinary pharmacy: problems and tasks" was continued by the rector of the University, professor, academician Kh.B. Yunusov with an introductory speech about the development of the field, the importance of veterinary pharmacy and the role of young researchers in scientific activity.
The rector's speech emphasized the prospects of the field, the relevance of innovative approaches and the contribution of scientific research to practical results.
The event is attended by the dean of the faculty, associate professor A. Nurniyozov, as well as leading specialists - B. Norqobilov, S. Oqqiyev, A. Kuzerbaeva, I. Saliyeva, S. Yuldashov, I. Kazakov, M. Eshkobilova, S. Tulemetova.
During the event, experts in the field presented their scientific and practical recommendations on innovative approaches, the effectiveness and safety of medicinal products, as well as epizootic control and phytotherapy.
At the end of the event, all speakers and participants exchanged views, made recommendations on scientific results, and emphasized that the conference would continue in its traditional form in the future.