ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA
"Veterinariya farmatsevtikasi sohasining bugungi holati: muammolari va vazifalari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasini Universitet rektori, professor, akademik X.B.Yunusov soha rivoji, veterinariya farmatsevtikasining ahamiyati va yosh tadqiqotchilarning ilmiy faoliyatdagi o‘rni haqida kirish so‘zi bilan davom ettirdi.
Rektor nutqida sohaning istiqboli, innovatsion yondashuvlarning dolzarbligi va ilmiy izlanishlarning amaliy natijalarga qo‘shadigan hissasi alohida ta’kidlandi.
Tadbirda fakultet dekani, dotsent A. Nurniyozov, shuningdek yetakchi mutaxassislardan — B. Norqobilov, S. Oqqiyev, A. Kuzerbaeva, I. Saliyeva, S. Yuldashov, I. Kazakov, M. Eshkobilova, S. Tulemetova kabi professor-o‘qituvchilar ishtirok etishmoqda.
Tadbir davomida soha ekspertlari innovatsion yondashuvlar, dorivor vositalarning samaradorligi va xavfsizligi, shuningdek, epizootik nazorat va fitoterapiya bo‘yicha ilmiy-amaliy tavsiyalarini taqdim etishdi.
Tadbir yakunida barcha ma’ruzachilar va ishtirokchilar o‘zaro fikr almashishdi, ilmiy natijalar yuzasidan tavsiyalar berildi hamda konferensiyaning kelgusida an’anaviy tarzda davom ettirilishi ta’kidlandi.

НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
Республиканскую научно-практическую конференцию на тему «Современное состояние ветеринарной фармации: проблемы и задачи» продолжил ректор университета, профессор, академик Х.Б. Юнусов, выступивший с вступительным словом, в котором рассказал о развитии направления, значении ветеринарной фармации и роли молодых исследователей в научной деятельности.
В своем выступлении ректор подчеркнул перспективность направления, актуальность инновационных подходов и вклад научных исследований в достижение практических результатов.
В мероприятии принимают участие декан факультета, доцент А. Нурниёзов, а также ведущие специалисты – Б. Норгобилов, С. Оккиев, А. Кузербаева, И. Салиева, С. Юлдашов, И. Казаков, М. Эшкобилова, С. Тулеметова.
В ходе мероприятия эксперты отрасли представили свои научно-практические рекомендации по инновационным подходам, эффективности и безопасности лекарственных средств, а также по эпизоотологическому контролю и фитотерапии.
В завершение мероприятия все докладчики и участники обменялись мнениями, дали рекомендации по научным результатам и подчеркнули, что конференция и в дальнейшем будет проходить в традиционном формате.