“YOSHLAR KORRUPSIYAGA YO‘Q DEYDI!”
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida faoliyat yuritayotgan “Ranglar sehri” to‘garagi tomonidan “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda qatnashgan talaba-yoshlarning ijod namunalari Komissiya a'zolari tomonidan Nizom asosida ko'rib chiqildi va go'liblar aniqlandi.
Komissiya xulosasiga ko'ra:
Udayev Kamronbek Jamshid o'g'li - Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulteti talabasi
Hakimova Sarvara Avazbek qizi - Chorvachilik va texnologiyalar fakulteti talabasi
Baxtiyorov Sarvarbek Ixtiyor o'g'li - Iqtisodiyot fakulteti talabasi
G'oliblar “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” nomli o'tkaziladigan tadbirda darajali diplomlar va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanadi.

The “Magic of Colors” club operating under the “Five Important Initiatives” Center of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology held a “Best Drawings” competition on the topic “Youth Says No to Corruption”.
The creative works of the students participating in the competition were reviewed by the members of the Commission in accordance with the Regulations and the winners were determined.
According to the conclusion of the Commission:
Udayev Kamronbek Jamshid oglu - student of the Faculty of Veterinary Prevention and Treatment
Hakimova Sarvara Avazbek kizi - student of the Faculty of Livestock and Technologies
Bakhtiyarov Sarvarbek Ikhtiyor oglu - student of the Faculty of Economics
The winners will be awarded with diplomas and valuable prizes at the event “Youth Says No to Corruption”.