Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti “Besh muhim tashabbus” markazi qoshida faoliyat yuritayotgan “Ranglar sehri” to‘garagi tomonidan “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi F.Turayev ishtirok etib, talaba-yoshlarga omad tiladi.
Tanlov yoshlarning korrupsiyaga qarshi fikrlarini ijod orqali ifodalash, ularning san’atga bo‘lgan qiziqishini oshirish va iste’dodini namoyon etishga xizmat qiladi.
Tanlov g'oliblarini aniqlash bo'yicha tanlov komissiyasi tomonidan chizilgan rasmlar Nizom asosida baholanib, g'oliblar “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” nomli o'tkaziladigan tadbirda darajali diplomlar va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlanadi.

"YOUTH SAY NO TO CORRUPTION!"
The “Magic of Colors” club operating under the “Five Important Initiatives” Center of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology held a “Best Drawings” competition on the topic “Youth Says No to Corruption”.
F. Turayev, Head of the “Compliance Control” System Management Department for Combating Corruption, participated in the competition and wished the students good luck.
The competition serves to express the anti-corruption views of young people through creativity, increase their interest in art, and demonstrate their talent.
The drawings drawn by the competition commission to determine the winners of the competition will be evaluated in accordance with the Regulations, and the winners will be awarded with diplomas and valuable prizes at the event “Youth Says No to Corruption”.