DAVLAT BAYROG‘I — G‘URURIMIZ VA IFTIXORIMIZ!
Bugun biz Yurtimiz tarixidagi eng ulug‘ va muborak sanalardan biri — O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kunini katta faxr va iftixor ila nishonlamoqdamiz. Milliy bayrog‘imiz xalqimizning asrlar davomida shakllangan      orzu-intilishlari, yurtimiz mustaqilligi va buyuk kelajagining yorqin ramzi sifatida qalblarimizda yuksak g‘urur, vatanparvarlik va mas’uliyat tuyg‘ularini uyg‘otadi.
Bugungi kunda Davlat bayrog‘imiz nafaqat Vatanimiz sarhadlarida, balki dunyoning ko‘plab nufuzli minbarlari, xalqaro anjumanlar, ilm-fan, sport va madaniyat maydonlarida faxr bilan hilpiramoqda.
Talabalarimizning ilmiy yutuqlari, sportchilarimizning chempionliklari, yoshlarning xalqaro sahnadagi muvaffaqiyatlari ostida ham ana shu muqaddas bayroqning ruhi, qudrati va sharafi mujassam.
Hurmatli jamoamiz a’zolari! Ushbu qutlug‘ sana hepimizni Vatan ravnaqi, ta’lim-tarbiya sifati, ilm-fan taraqqiyoti yo‘lida yanada jipslashish, yurtimiz kelajagi uchun mas’uliyatni his etishga chorlaydi. Zero, Davlat bayrog‘imizni yuksak tutish  – har birimizning sharafli burchimizdir.
Shu munosabat bilan Sizlarni yana bir bor bu ulug‘ sana bilan chin dildan tabriklayman! Sizlarga mustahkam sog‘lik, ilmiy va ijodiy muvaffaqiyatlar, ezgu orzu-niyatlaringizning ro‘yobga chiqishini tilayman.
Yurtimiz osmonida doimo tinchlik barqaror bo‘lsin, milliy g‘ururimiz bo‘lgan bayrog‘imiz har doim balandlarda hilpirab tursin!

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ФЛАГ — НАША ГОРДОСТЬ И ЧЕСТЬ!
Сегодня мы с большой гордостью и честью отмечаем одну из величайших и благословенных дат в истории нашей страны – День принятия Государственного флага Республики Узбекистан. Наш государственный флаг, как яркий символ многовековых мечтаний и стремлений нашего народа, независимости нашей страны и великого будущего, пробуждает в наших сердцах чувство огромной гордости, патриотизма и ответственности.
Сегодня наш Государственный флаг гордо реет не только у границ нашей Родины, но и на многих престижных пьедесталах, международных конференциях, научных, спортивных и культурных площадках по всему миру.
Научные достижения наших студентов, чемпионаты наших спортсменов, успехи молодёжи на международной арене олицетворяют дух, силу и честь этого священного флага.
Уважаемые члены нашего коллектива! Эта знаменательная дата призывает всех нас ещё теснее сплотиться ради процветания Родины, качества образования, развития науки и чувствовать ответственность за будущее нашей страны. Ведь высоко держать наш Государственный флаг – почётный долг каждого из нас.
В связи с этим ещё раз сердечно поздравляю вас с этой великой датой! Желаю вам крепкого здоровья, научных и творческих успехов, исполнения самых благородных желаний.