BIOTEXNOLOGIYANING OZIQ-OVQAT XAVFSIZLIGIDAGI o'rni Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya
O'z nutqida rektor biotexnologiyaning zamonaviy oziq-ovqat xavfsizligidagi strategik ahamiyati, sohada olib borilayotgan ilmiy izlanishlarning istiqbollari haqida fikr yuritildi.Shundan so‘ng Pokistonning Panjab Universiteti professori Dr. Allah Bakhsh (Zoom orqali) ishtirokchilarga o‘zining samimiy tabrik va tilaklarini yo‘lladi.
Konferensiya davomida bir qator ilmiy ma’ruzalar tinglandi va ular ishtirokchilar tomonidan katta qiziqish bilan qarshi olindi.
Sohaning oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlashdagi dolzarb masalalarini yoritish, yangi ilmiy g‘oyalar almashish va xalqaro hamkorlikni mustahkamlashda muhim maydonga aylandi.
Yakunda konferensiya biotexnologiya sohasida ilmiy izlanishlarni yanada rivojlantirish, tajriba almashish va istiqboldagi loyihalarni qo‘llab-quvvatlash borasida muhim qadam bo‘lgani ta’kidlandi.

The role of biotechnology in food safety International scientific and practical conference
In his speech, the rector rasskazal o strategiceskom znachenii biotechnologii dlya obespecheniya sovremennoy prodovolstvennoy bezopasnosti i perspektivakh nauchnykh issledovaniy ve etoy oblasti. So I send my sincere greetings and greetings to Professor Dr. Allah Bakhsh (via Zoom) from the University of Punjab, Pakistan.
And at the conference, a number of scientific papers were presented, which I am very interested in.
The conference became an important platform for awareness of current issues in food security, exchange of new scientific ideas, and strengthening of international cooperation.