Birdamlik va mehnatga ehtirom bayrami
O'zbekiston kasaba uyushmalari harakatining 120 yillik yubileyi hamda 11-noyabr — "O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni"ga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universiret rektori X. Yunusov ochib berdi va professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar uchun munosib sharoit yaratilgani, bundan keyin ham ishchi-xodimlar va professor-o‘qituvchilarning munosib dam olishi, samarali ishlashi uchun qanday yordam kerak bo‘lsa, barchasini amalga oshirilishini ta'kidladi
Ushbu kun munosabati bilan universitetning bir guruh faol va faxriy a'zolari Samarqand shahar Kasaba uyushmasining tashakkurnomalari hamda bir guruh faol a'zolari universitet rektorining tashakkurnomalari va ushbu kun munosabati bilan o'tkazilgan sport musobaqalarida g'olib bo'lganlar universitet rektorining diplomlari va Kasaba uyushmasining qimmatbaho sovg'alari bilan taqdirlandi.

Праздник солидарности и уважения к труду
Состоялось мероприятие, посвященное 120-летию профсоюзного движения Узбекистана и 11 ноября – Дню профсоюзов Узбекистана.
Мероприятие открыл ректор университета Х. Юнусов, который отметил, что для профессорско-преподавательского состава, сотрудников и студентов созданы достойные условия, а также будет оказано все необходимое содействие для полноценного отдыха и плодотворной работы рабочих, служащих и преподавателей.
В этот день группе активных и почетных членов университета были вручены благодарственные письма Самаркандского городского профсоюза, а группе активных членов – благодарственные письма ректора университета, а победители спортивных соревнований, проведенных в этот день, были награждены грамотами ректора университета и ценными подарками от профсоюза.