Birdamlik va mehnatga ehtirom bayrami
O'zbekiston kasaba uyushmalari harakatining 120 yillik yubileyi hamda 11-noyabr — "O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni"ga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universiret rektori X. Yunusov ochib berdi va professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar uchun munosib sharoit yaratilgani, bundan keyin ham ishchi-xodimlar va professor-o‘qituvchilarning munosib dam olishi, samarali ishlashi uchun qanday yordam kerak bo‘lsa, barchasini amalga oshirilishini ta'kidladi
Ushbu kun munosabati bilan universitetning bir guruh faol va faxriy a'zolari Samarqand shahar Kasaba uyushmasining tashakkurnomalari hamda bir guruh faol a'zolari universitet rektorining tashakkurnomalari va ushbu kun munosabati bilan o'tkazilgan sport musobaqalarida g'olib bo'lganlar universitet rektorining diplomlari va Kasaba uyushmasining qimmatbaho sovg'alari bilan taqdirlandi.

Holiday of Solidarity and Respect for Labor
An event dedicated to the 120th anniversary of the trade union movement of Uzbekistan and November 11 - "Trade Union Day of Uzbekistan" was held.
The event was opened by the rector of the university, Kh. Yunusov, and he noted that decent conditions have been created for professors, teachers, employees and students, and that all necessary assistance will be provided for the proper rest and effective work of workers, employees and professors.
On this day, a group of active and honorary members of the university were awarded letters of gratitude from the Samarkand City Trade Union, and a group of active members were awarded letters of gratitude from the rector of the university, and the winners of sports competitions held on this day were awarded with diplomas from the rector of the university and valuable gifts from the Trade Union.