“Mahallani chiqindidan holi hududga aylantiramiz"
Joriy yilning 25-oktabr sanasida shu shior ostida aksiyalar, targ'ibot-tashviqot tadbirlari o'tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 28-iyuldagi “Oliy ta’lim muassalarida “Mahallani chiqindidan holi hududga aylantiramiz” shiori ostida aksiyalar, tashviqot tadbirlarni o‘tkazish hamda “Eko klub”larni tashkil qilish to‘g‘risida”gi 273-sonli buyruq ijrosini ta’minlash maqsadida Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi xodimi I.Xudoyqulov boshchiligida Iqtisodiyot fakulteti talabalari ishtirokida hashar tashkil etildi.
Mazkur ekologik aksiyada "Terakzor" MFY ko‘chalarni chiqindilardan tozalab, atrof-muhit ozodaligi va toza hayot tarzi g‘oyasini amalda namoyon etdilar.
Bu tashabbus nafaqat tabiatni asrashga, balki yoshlar qalbida mas’uliyat, birdamlik va vatanparvarlik tuyg‘usini mustahkamlashga xizmat qildi

«Мы превратим район в зону без отходов»
В целях реализации Приказа Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 28 июля 2025 года № 273 «О проведении акций, рекламных мероприятий и организации «Экоклубов» в высших учебных заведениях под лозунгом «Превратим микрорайон в зону без отходов» был организован хашар с участием студентов экономического факультета под руководством сотрудника отдела по работе с молодёжью, духовности и просветительства И. Худойкулова.
В рамках данной экологической акции МФХ «Теракзор» очистил улицы от мусора и на практике продемонстрировал идею экологической чистоты и чистого образа жизни.
Эта инициатива не только послужила сохранению природы, но и укрепила в сердцах молодёжи чувство ответственности, солидарности и патриотизма.