“Mahallani chiqindidan holi hududga aylantiramiz"
Joriy yilning 25-oktabr sanasida shu shior ostida aksiyalar, targ'ibot-tashviqot tadbirlari o'tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 28-iyuldagi “Oliy ta’lim muassalarida “Mahallani chiqindidan holi hududga aylantiramiz” shiori ostida aksiyalar, tashviqot tadbirlarni o‘tkazish hamda “Eko klub”larni tashkil qilish to‘g‘risida”gi 273-sonli buyruq ijrosini ta’minlash maqsadida Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi xodimi I.Xudoyqulov boshchiligida Iqtisodiyot fakulteti talabalari ishtirokida hashar tashkil etildi.
Mazkur ekologik aksiyada "Terakzor" MFY ko‘chalarni chiqindilardan tozalab, atrof-muhit ozodaligi va toza hayot tarzi g‘oyasini amalda namoyon etdilar.
Bu tashabbus nafaqat tabiatni asrashga, balki yoshlar qalbida mas’uliyat, birdamlik va vatanparvarlik tuyg‘usini mustahkamlashga xizmat qildi

"WE WILL TRANSFORM THE NEIGHBORHOOD INTO A WASTE-FREE ZONE"
In order to ensure the implementation of the Order No. 273 of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated July 28, 2025 “On holding campaigns, promotional events and organizing “Eco Clubs” in higher educational institutions under the slogan “We will turn the neighborhood into a waste-free zone”, a hashar was organized with the participation of students of the Faculty of Economics under the leadership of I. Khudoykulov, an employee of the Department of Youth Work, Spirituality and Enlightenment.
In this environmental campaign, the Terakzor MFE cleaned the streets of waste and demonstrated the idea of ​​environmental cleanliness and a clean lifestyle in practice.
This initiative not only served to preserve nature, but also to strengthen the sense of responsibility, solidarity, and patriotism in the hearts of young people.