Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida yoshlar yetakchilarining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
• Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida yoshlar yetakchilarining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Samarqand viloyat kengashi raisi X. Meliyev, universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor A. Gapparov, boshlang‘ich tashkilot koordinatorlari hamda faol talabalar ishtirok etdi. Tadbir davomida yo‘nalish va fakultet yetakchilari o‘z faoliyati yuzasidan hisobot berdi, amalga oshirilgan loyihalar, erishilgan natijalar va kelajakdagi rejalari yuzasidan taqdimotlar talaba-yoshlar e’tiboriga havola etildi. Yangi koordinatorlar tarkibi yangi g‘oyalar va talabalik hayotini yanada boyitishga qaratilgan ezgu maqsadlar bilan yo‘g‘rilgan.

A report-election meeting of youth leaders was held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies
• A report-election meeting of youth leaders was held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnologies
The meeting was attended by the chairman of the Samarkand regional council of the Youth Union of Uzbekistan H. Meliyev, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the university A. Gapparov, the coordinators of the primary organization and active students. During the event, the department and faculty leaders reported on their activities, presented projects, achieved results and future plans to the attention of students. The new coordinators are filled with new ideas and noble goals aimed at enriching student life. At the end of the event, "Certificates" were solemnly handed over as a symbol of team recognition and responsibility.