Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida yoshlar yetakchilarining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
• Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida yoshlar yetakchilarining hisobot-saylov yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Samarqand viloyat kengashi raisi X. Meliyev, universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor A. Gapparov, boshlang‘ich tashkilot koordinatorlari hamda faol talabalar ishtirok etdi.
Tadbir davomida yo‘nalish va fakultet yetakchilari o‘z faoliyati yuzasidan hisobot berdi, amalga oshirilgan loyihalar, erishilgan natijalar va kelajakdagi rejalari yuzasidan taqdimotlar talaba-yoshlar e’tiboriga havola etildi. Yangi koordinatorlar tarkibi yangi g‘oyalar va talabalik hayotini yanada boyitishga qaratilgan ezgu maqsadlar bilan yo‘g‘rilgan.

В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоялось отчетно-выборное собрание молодежных лидеров.
• В Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии состоялось отчетно-выборное собрание молодежных лидеров.
Во встрече приняли участие председатель Самаркандского областного совета Союза молодёжи Узбекистана Х. Мелиев, первый проректор по работе с молодёжью и духовно-просветительской работе университета А. Гаппаров, координаторы первичной организации и активисты.
В ходе мероприятия руководители направлений и факультетов отчитались о своей деятельности, вниманию студентов и молодёжи были представлены презентации реализованных проектов, достигнутых результатов и планов на будущее. Новые координаторы были полны новых идей и благородных целей, направленных на дальнейшее обогащение студенческой жизни.
В завершение мероприятия состоялось торжественное вручение «Сертификатов доверия» как символ признания и ответственности коллектива.