SamDVMCHBU rektori X. Yunusov Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti vakillari bilan uchrashuv o’tkazdi.
• SamDVMCHBU rektori X. Yunusov Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti vakillari bilan uchrashuv o’tkazdi.
Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti (LBTU), Tashqi aloqalar koordinatori Ilona Puķjāne va Xalqaro ikki diplomli dasturlarni tashkil etish bo‘yicha bosh mutaxassis Viktorija Krištopane bilan bir qator yo’nalishlar bo’yicha hamkorlik aloqalari yo’lga qoyildi.
-Erasmus+ hamkorligi;
-Akademik va Ilmiy hamkorlik;
-O‘quv materiallari, laboratoriya tajribasi va innovatsion o‘qitish usullarini almashish;
-Xodimlar mobilligini va madaniyatlararo kompetentsiyani oshirish;
-Talabalar va xodimlar uchun davom etayotgan va kelajakdagi almashinuv dasturlari;
-Birgalikda o‘qish va trening modullarini rivojlantirish.
Tuzilgan shartnomaga asosan Iqtisodiyot fakulteti, Iqtisodiyot ta'lim yo'nalishi bilan qo'shma bakalavr ta’lim dasturlarini tashkil etishga kelishib olindi.

SamSUVMLB Rector Kh. Yunusov held a meeting with representatives of the Latvian University of Life Sciences and Technologies.
• SamSUVMLB Rector Kh. Yunusov held a meeting with representatives of the Latvian University of Life Sciences and Technologies.
Cooperation relations have been established with the Latvian University of Life Sciences and Technologies (LBTU), External Relations Coordinator Ilona Puķjāne and Chief Specialist for the Organization of International Double Degree Programs Viktorija Krištopane in a number of areas.
-Erasmus+ cooperation;
-Academic and Scientific Cooperation;
-Exchange of educational materials, laboratory experience and innovative teaching methods;
-Increasing staff mobility and intercultural competence;
-Ongoing and future exchange programs for students and staff;
-Development of joint study and training modules.
Based on the signed agreement, it was agreed to organize joint bachelor's degree programs with the Faculty of Economics, Department of Economics.