SamDVMCHBU rektori X. Yunusov Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti vakillari bilan uchrashuv o’tkazdi.
• SamDVMCHBU rektori X. Yunusov Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti vakillari bilan uchrashuv o’tkazdi.
Latviya Hayot fanlari va texnologiyalari universiteti (LBTU), Tashqi aloqalar koordinatori Ilona Puķjāne va Xalqaro ikki diplomli dasturlarni tashkil etish bo‘yicha bosh mutaxassis Viktorija Krištopane bilan bir qator yo’nalishlar bo’yicha hamkorlik aloqalari yo’lga qoyildi.
-Erasmus+ hamkorligi;
-Akademik va Ilmiy hamkorlik;
-O‘quv materiallari, laboratoriya tajribasi va innovatsion o‘qitish usullarini almashish;
-Xodimlar mobilligini va madaniyatlararo kompetentsiyani oshirish;
-Talabalar va xodimlar uchun davom etayotgan va kelajakdagi almashinuv dasturlari;
-Birgalikda o‘qish va trening modullarini rivojlantirish.
Tuzilgan shartnomaga asosan Iqtisodiyot fakulteti, Iqtisodiyot ta'lim yo'nalishi bilan qo'shma bakalavr ta’lim dasturlarini tashkil etishga kelishib olindi.

Ректор СамГУВМЖБ Х. Юнусов провел встречу с представителями Латвийского университета естественных наук и технологий.
• Ректор СамГУВМЖБ Х. Юнусов провел встречу с представителями Латвийского университета естественных наук и технологий.
Установлено сотрудничество с Латвийским университетом естественных наук и технологий (ЛУНТ), координатором по внешним связям Илоной Пукьяне и главным специалистом по организации международных программ двойных дипломов Викторией Криштопане, по ряду направлений.
— Сотрудничество в рамках программы Erasmus+;
— Академическое и научное сотрудничество;
— Обмен учебными материалами, лабораторным опытом и инновационными методами обучения;
— Повышение мобильности персонала и межкультурной компетентности;
— Текущие и будущие программы обмена студентами и сотрудниками;
— Разработка совместных учебных модулей.
На основании подписанного соглашения достигнута договоренность об организации совместных программ бакалавриата с кафедрой экономики Экономического факультета.