2025-yil 5-oktabr kuni SamDVMCHBU Akademik litseyida 7 – 8-sinf o‘quvchilari o‘rtasida “Iqtidorlilar fan olimpiadasi” bo‘lib o‘tdi.
• 2025-yil 5-oktabr kuni SamDVMCHBU Akademik litseyida 7 – 8-sinf o‘quvchilari o‘rtasida “Iqtidorlilar fan olimpiadasi” bo‘lib o‘tdi.
Olimpiada kimyo, biologiya, fizika va matematika fanlari yo‘nalishida o‘tkazilib, unda Samarqand shahridagi 84 ta maktabdan o‘quvchilar ishtirok etdilar. Bellashuvlar jarayonida o‘quvchilar o‘z bilim, iqtidor va tafakkur salohiyatini namoyon etishdi. Natijada, har bir fandan 5 nafardan g‘olib aniqlanib, ular to‘rt yil davomida respublika va xalqaro fan olimpiadalariga bepul tayyorlanish imkoniyatini qo‘lga kiritdilar.

5 октября 2025 года в Академическом лицее СамДВМЧБУ прошла «Олимпиада одаренных по естествознанию» среди учащихся 7-8 классов.
• 5 октября 2025 года в Академическом лицее СамДВМЧБУ прошла «Олимпиада одаренных по естествознанию» среди учащихся 7-8 классов.
Олимпиада проводилась по предметам «химия», «биология», «физика» и «математика», в ней приняли участие учащиеся 84 школ Самарканда. В ходе соревнований учащиеся продемонстрировали свои знания, таланты и мыслительный потенциал. В результате по каждому предмету были выявлены 5 победителей, которые получили возможность в течение четырёх лет бесплатно готовиться к республиканским и международным естественнонаучным олимпиадам.