SamDVMCHBUda "Xon atlas" festivali o‘tkazilmoqda
SamDVMCHBUda o‘zbek milliy liboslariga mehr uyg‘otish va uni ommalashtirish, sharqona kiyinish madaniyatini targ‘ib qilish maqsadida tashkil qilinayotgan ushbu festivalda barcha ayol xodimlar va talaba-qizlar atlas va adras matosidan tikilgan milliy liboslarda ishtirok etishmoqda.
“Xon atlas” oyligi doirasida tashkil etilgan ushbu targ‘ibot tadbirlarida xalqimizning ming asrlik tarixiy merosi, urf-odat va an’analari, didi, estetik qarashlari hamda milliy liboslarimizning o‘ziga xosligi namoyish etildi.
Tadbirda universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi J.Sayfudinova va boshqalar milliy qadriyatlarimizni asrab-avaylash, ularni yoshlar qalbiga singdirish va mazmunan boyitish, shuningdek, milliy liboslar orqali ajdodlarimizdan meros qolgan betakror san’atni keng targ‘ib qilish barchamizning azaliy burchimiz sanalishini ta’kidlashdi.

SamSUVMLB is holding the "Khan Atlas" festival
In this festival, organized at SamSUVMLB to instill love for Uzbek national costumes and popularize them, and promote the culture of oriental clothing, all female employees and students are participating in national costumes made of atlas and adras fabrics.
These promotional events, organized within the framework of the “Khan Atlas” month, demonstrated the thousand-year-old historical heritage of our people, customs and traditions, tastes, aesthetic views, and the uniqueness of our national costumes.
At the event, the chairman of the Women's Advisory Council of the university, J. Sayfudinova, and others emphasized that it is our eternal duty to preserve our national values, instill them in the hearts of young people and enrich their content, as well as to widely promote the unique art inherited from our ancestors through national costumes.