Rektor va yoshlar uchrashuvi ochiq va samimiy ruhda o‘tdi
Bugun universitet “Madaniyat saroyi”da SamDVMCHBU rektori, professor Xudaynazar Yunusovning Veterinariya profilaktikasi va davolash, Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi hamda Chorvachilik va texnologiyalar fakultetlarining 1-bosqich talabalari bilan ochiq muloqot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda Rektor universitetdagi mutaxassisliklarining jamiyatdagi o‘rni, mamlakatimiz xalqini sifatli oziq-ovqat bilan ta’minlashdagi roli va mas’uliyatiga to‘xtalib, talabalarga o‘z sohasining yetuk mutaxassislari bo‘lib yetishishida nimalarga e’tibor qaratish lozimligini aytib o‘tdi.
Bunday uchrashuvlar nafaqat talabalarning muammolarini hal qilishda, balki o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashda muhim o‘rin tutishini ta’kidlab, talabalar tomonidan berilgan taklif va savollarga batafsil javob berdi.

Встреча ректора с молодежью прошла в открытой и искренней атмосфере.
Сегодня во Дворце культуры университета состоялась встреча-диалог с участием ректора СамГУВМЖБ, профессора Худайназара Юнусова, и студентов 1-го курса факультетов «Ветеринарная профилактика и лечение», «Ветеринарная диагностика и безопасность пищевых продуктов», «Зоотехния и технологии животноводства».
В ходе встречи, которая прошла в открытой и искренней атмосфере, ректор затронул тему роли специальностей университета в обществе, их роли и ответственности в обеспечении жителей нашей страны качественными продуктами питания, а также рассказал студентам, на что им следует обратить внимание, чтобы стать квалифицированными специалистами в своей области.
Отметив, что подобные встречи играют важную роль не только в решении студенческих проблем, но и в укреплении взаимного сотрудничества, он подробно ответил на предложения и вопросы студентов.