Rektor va yoshlar uchrashuvi ochiq va samimiy ruhda o‘tdi
Bugun universitet “Madaniyat saroyi”da SamDVMCHBU rektori, professor Xudaynazar Yunusovning Veterinariya profilaktikasi va davolash, Veterinariya diagnostikasi va oziq-ovqat xavfsizligi hamda Chorvachilik va texnologiyalar fakultetlarining 1-bosqich talabalari bilan ochiq muloqot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda Rektor universitetdagi mutaxassisliklarining jamiyatdagi o‘rni, mamlakatimiz xalqini sifatli oziq-ovqat bilan ta’minlashdagi roli va mas’uliyatiga to‘xtalib, talabalarga o‘z sohasining yetuk mutaxassislari bo‘lib yetishishida nimalarga e’tibor qaratish lozimligini aytib o‘tdi.
Bunday uchrashuvlar nafaqat talabalarning muammolarini hal qilishda, balki o‘zaro hamkorlikni mustahkamlashda muhim o‘rin tutishini ta’kidlab, talabalar tomonidan berilgan taklif va savollarga batafsil javob berdi.

THE MEETING BETWEEN THE RECTOR AND THE YOUTH WAS HELD IN AN OPEN AND SINCERE SPIRIT.
Today, an open dialogue meeting was held at the “Palace of Culture” of the university with the rector of SamDVMCHBU, Professor Khudaynazar Yunusov, with 1st-year students of the faculties of Veterinary Prevention and Treatment, Veterinary Diagnostics and Food Safety, and Livestock and Technologies.
During the meeting, which was held in an open and sincere spirit, the Rector touched upon the role of the university’s specialties in society, their role and responsibility in providing the people of our country with quality food, and told students what they should pay attention to in order to become qualified specialists in their field.
Noting that such meetings play an important role not only in solving students’ problems, but also in strengthening mutual cooperation, he answered in detail the suggestions and questions raised by the students.