Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun
SamDVMCHBUda yangi 2025–2026-o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbirida taqdirlanganlar munosib e'tirof etildi.
Tadbir davomida universitet rektori Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilovning yangi o‘quv yili hamda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti professori Nasriddin Xalilovni «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan taqdirlangani munosabati bilan yo‘llagan tabrigini o‘qib eshittirdi.

За родину, за страну, за народ
Награждённые были почётно отмечены на торжественном мероприятии, посвящённом началу нового 2025–2026 учебного года в СамГУВМЖБ.
В ходе мероприятия ректор университета зачитал поздравительные послания Бахрома Норкобилова, председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства, с началом нового учебного года и Насриддина Халилова, профессора Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий, с присвоением почётного звания «Заслуженный работник сельского хозяйства Республики Узбекистан».