Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun
SamDVMCHBUda yangi 2025–2026-o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tantanali bayram tadbirida taqdirlanganlar munosib e'tirof etildi.
Tadbir davomida universitet rektori Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisi Bahrom Norqobilovning yangi o‘quv yili hamda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti professori Nasriddin Xalilovni «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan taqdirlangani munosabati bilan yo‘llagan tabrigini o‘qib eshittirdi.

FOR THE HOMELAND, FOR THE NATION, FOR THE PEOPLE
The awardees were duly recognized at the solemn festive event dedicated to the beginning of the new 2025–2026 academic year at SamSUVMLB.
During the event, the rector of the university read out a congratulatory message from Bahrom Norqobilov, Chairman of the Committee for the Development of Veterinary Medicine and Livestock, on the occasion of the new academic year and from Nasriddin Khalilov, Professor of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, on being awarded the honorary title of "Honored Agricultural Worker of the Republic of Uzbekistan".