O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi 17-son qarori bilan tasdiqlangan “Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida” (https://lex.uz/uz/docs/-5818575)gi qaroriga muvofiq, 2025/2026-o‘quv yilida SamDVMCHBUda texnikum bitiruvchilarini suhbat asosida o‘qishga qabul qilish jarayoni bo'lib o'tdi.
Suhbat jarayoni oldidan universitet rektori, professor X.Yunusov bitiruvchilarga suhbat jarayonlarining mazmun-mohiyati, ularning bilim va salohiyatini aniqlashdagi ahamiyati tushuntirib, har bir talabgor suhbat jarayonida shaxsan ishtirok etishi lozimligi ta’kidlandi.
Shundan so‘ng texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida qabul qilish jarayoni bo‘lib o‘tdi.

В СамГУВМЖБ был проведен прием выпускников техникумов на основе собеседования.
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О порядке приема выпускников техникумов на программы бакалавриата высших образовательных учреждений на основе собеседования» (https://lex.uz/uz/docs/-5818575), утвержденным Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11 января 2022 года № 17, в СамДВМЧБУ в 2025/2026 учебном году проводился прием выпускников техникумов на программы бакалавриата высших образовательных учреждений на основе собеседования.
Перед собеседованием ректор университета, профессор Х. Юнусов, разъяснил выпускникам суть собеседования, его значение в определении их знаний и потенциала, а также подчеркнул, что каждый абитуриент должен лично участвовать в собеседовании.
После этого состоялся прием выпускников техникумов на программы бакалавриата на основе собеседования.