“EAGLE VET” (Janubiy Koreya) kompaniyasi bilan hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.
Universitet delegatsiyasi Janubiy Koreyaning veterinariya dori vositalarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yetakchi kompaniyalaridan biri — “EAGLE VET”  rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi hamda kompaniya faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida kompaniyaning ishlab chiqarish jarayoni, 150 dan ortiq turdagi veterinariya preparatlari, ularning qadoqlanishi va sifat nazorati bo‘yicha laboratoriya faoliyati bo‘yicha atroflicha ma’lumot berildi. Delegatsiya ishlab chiqarish sexlari va texnologik liniyalarni joyida ko‘zdan kechirdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar “EAGLE VET” kompaniyasining ayrim mahsulotlarini universitet brendi ostida ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

Налажено сотрудничество с компанией «EAGLE VET» (Южная Корея).
Делегация университета встретилась с руководством EAGLE VET, одной из ведущих южнокорейских компаний, специализирующейся на производстве ветеринарных препаратов, и ознакомилась с деятельностью компании.
В ходе визита была предоставлена подробная информация о производственном процессе компании, более 150 наименованиях ветеринарных препаратов, их упаковке и деятельности лаборатории контроля качества. Делегация осмотрела производственные цеха и технологические линии на месте.
В завершение встречи стороны достигли соглашения о налаживании производства части продукции EAGLE VET под брендом университета.