“EAGLE VET” (Janubiy Koreya) kompaniyasi bilan hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.
Universitet delegatsiyasi Janubiy Koreyaning veterinariya dori vositalarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yetakchi kompaniyalaridan biri — “EAGLE VET”  rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi hamda kompaniya faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif davomida kompaniyaning ishlab chiqarish jarayoni, 150 dan ortiq turdagi veterinariya preparatlari, ularning qadoqlanishi va sifat nazorati bo‘yicha laboratoriya faoliyati bo‘yicha atroflicha ma’lumot berildi. Delegatsiya ishlab chiqarish sexlari va texnologik liniyalarni joyida ko‘zdan kechirdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar “EAGLE VET” kompaniyasining ayrim mahsulotlarini universitet brendi ostida ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

Cooperation has been established with the company "EAGLE VET" (South Korea).
The university delegation met with the management of EAGLE VET, one of the leading South Korean companies specializing in the production of veterinary drugs, and got acquainted with the company's activities.
During the visit, detailed information was provided on the company's production process, more than 150 types of veterinary drugs, their packaging and quality control laboratory activities. The delegation inspected the production workshops and technological lines on site.
At the end of the meeting, the parties reached an agreement to establish the production of some products of EAGLE VET under the university brand.