KONGJU MILLIY UNIVERSITETI BILAN STRATEGIK HAMKORLIK.
Universitetimiz Janubiy Koreyaning nufuzli oliy taʼlim muassasasi - Kongju milliy universiteti bilan strategik hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ydi.
Universitetimiz vakillari ayni damda Janubiy Koreya Respublikasida xizmat safari bilan bo‘lib turibdi. Safar doirasida  Kongju milliy universiteti prezidenti, professor Kyeong-Ho Lim bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv davomida tomonlar oliy taʼlim, ilmiy-tadqiqot va akademik almashinuv sohalaridagi o‘zaro hamkorlik imkoniyatlarini atroflicha muhokama qildilar.
Kelishuvga asosan, quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik bosqichma-bosqich amalga oshiriladi:
“Veterinariya meditsinasi" va "Biotexnologiya” ta'lim yo‘nalishlarida qo'shma taʼlim dasturi yo'lga qo'yiladi.
Har ikki oliygoh o‘rtasida bakalavr, magistrant va doktorantlar uchun 1 semestrlik akademik mobillik almashinuv dasturlari yo‘lga qo‘yiladi.
Universitet professor-o‘qituvchilari uchun Kongju milliy universitetida qisqa muddatli stajirovkalar tashkil qilinadi. Ushbu stajirovkalar davomida xalqaro ilmiy loyihalar ustida ishlash, grant tanlovlarida qatnashish imkoniyati yaratiladi.
Tashrif davomida universitet vakillari Kongju milliy universiteti huzuridagi “Smart farm” va "O'quv tajriba" faoliyati bilan tanishdilar. U yerdagi zamonaviy tadqiqotlar, laboratoriya va amaliyotlar bilan tanishilganidan so‘ng, tomonlar magistrantlar va doktorantlar malakasini oshirish hamda ilmiy izlanishlar olib borish uchun mazkur universitetga yuborilishi bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

STRATEGIC PARTNERSHIP WITH KONGJU NATIONAL UNIVERSITY.
Our university has established strategic partnership relations with the prestigious higher education institution of South Korea - Kongju National University.
Representatives of our university are currently on a business trip to the Republic of South Korea. As part of the trip, they held a meeting with the President of Kongju National University, Professor Kyeong-Ho Lim. During the meeting, the parties discussed in detail the possibilities of mutual cooperation in the fields of higher education, research and academic exchange.
According to the agreement, cooperation will be implemented in the following areas in stages:
A joint educational program will be established in the areas of "Veterinary Medicine" and "Biotechnology".
1-semester academic mobility exchange programs will be established between both universities for bachelor's, master's and doctoral students.
Short-term internships will be organized at Kongju National University for university professors. During these internships, there will be an opportunity to work on international scientific projects and participate in grant competitions.
During the visit, university representatives got acquainted with the activities of the “Smart Farm” and “Learning Experience” at Kongju National University. After getting acquainted with modern research, laboratories and practices there, the parties reached an agreement to send master's and doctoral students to this university to improve their skills and conduct scientific research.