SamDVMCHBUning 2025-yil bitiruvchi talabalari uchun “Bitiruvchilar kechasi” tadbiri o'tkazildi.
"Bitiruvchi-2025" tadbirida universitet rektori X.Yunusov, Samarqand viloyati hokimi o'rinbosari X.Tuxtayev, Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo'mitasi boshqarma boshlig'i A.Safarov, professor-o'qituvchilar va talabalar  ishtirok etishdi.
Tadbir davomida bitiruvchi talabalarni universitet rektori, Samarqand viloyati hokimi o'rinbosari tadriklab, omad tiladi. Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo’mitasi raisining tabrigi o'qib eshittirilib, o'quv yili davomida faol bo'lgan bitiruvchi talabalarga Qo'mita raisining Tashakkurnomalari va qimmatbaho sovg'alari topshirildi.
Shuningdek, bitiruvchi talabalarga tantanali ravishda diplom topshirish va "Veterinar qasamyodi" tadbirlari tashkil etilib, talabalar tomonidan konsert dasturi namoyish etildi.

Для выпускников СамГУВМЖБ 2025 года прошла акция «Вечер выпускников».
В мероприятии «Выпускник-2025» приняли участие ректор университета Х. Юнусов, заместитель хокима Самаркандской области Х. Тухтаев, начальник отдела Комитета по развитию ветеринарии и животноводства А. Сафаров, профессора, преподаватели, студенты.
В ходе мероприятия выпускников поздравили ректор университета и заместитель хокима Самаркандской области, пожелав им успехов. Была зачитана поздравительная телеграмма председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства, а выпускникам, проявившим активность в течение учебного года, были вручены Почетные грамоты председателя Комитета и ценные подарки.
Также для выпускников было организовано торжественное вручение дипломов и принятие «Клятвы ветеринарного врача», а также концертная программа в исполнении студентов.