"Yangi O'zbekiston - yoshlar mamlakati"
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti va Yoshlar ishlari agentligi Samarqand shahar bo'limi bilan hamkorlikda "Yangi O'zbekiston - yoshlar mamlakati" shiori ostida bayram tadbiri  bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda universitet rektori X.Yunusov hamda Yoshlar ishlari agentligi Samarqand shahar bo'limi boshlig'i K.Gapparov, xodimlar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Bayram tadbiri davomida sportning stol tennisi, shaxmat turlaridan musobaqalar “Zakovat” intellektual o‘yini, "Kitobxon talaba" hamda rasmlar tanlovi o‘tkazilib, iqtidorli talabalar tomonidan konsert dasturi tashkil etildi.

"New Uzbekistan - a country of youth"
Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology, in collaboration with the Samarkand city branch of the Youth Affairs Agency, held a festive event under the slogan "New Uzbekistan - the country of youth."
The event was attended by the rector of the university Kh. Yunusov and the head of the Samarkand city branch of the Youth Affairs Agency K. Gapparov, employees and students.
During the festive event, competitions in table tennis and chess, the intellectual game "Zakovat", "Kitobxon talaba" and a drawing competition were held, and a concert program was organized by talented students.