"Yangi O'zbekiston - yoshlar mamlakati"
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti va Yoshlar ishlari agentligi Samarqand shahar bo'limi bilan hamkorlikda "Yangi O'zbekiston - yoshlar mamlakati" shiori ostida bayram tadbiri  bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda universitet rektori X.Yunusov hamda Yoshlar ishlari agentligi Samarqand shahar bo'limi boshlig'i K.Gapparov, xodimlar va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Bayram tadbiri davomida sportning stol tennisi, shaxmat turlaridan musobaqalar “Zakovat” intellektual o‘yini, "Kitobxon talaba" hamda rasmlar tanlovi o‘tkazilib, iqtidorli talabalar tomonidan konsert dasturi tashkil etildi.

«Новый Узбекистан – страна молодых»
Праздничное мероприятие под девизом «Новый Узбекистан – страна молодежи» было проведено совместно с Самаркандским государственным университетом ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий и Самаркандским городским отделением Агентства по делам молодежи.
В мероприятии принял участие ректор университета Х. Юнусов, начальник Самаркандского городского отдела Агентства по делам молодежи К. Гаппаров, а также сотрудники и студенты.
В ходе праздничного мероприятия прошли соревнования по настольному теннису и шахматам, интеллектуальная игра «Заковат», «Книголюбивый студент» и конкурс рисунков, а также была организована концертная программа талантливых учащихся.