Ma'rifat karvoni loyihasi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 23-maydagi 26-sonli xati  ijrosi yuzasidan SamDVMCHBUda "Ma'rifat karvoni" loyihasi doirasida "Tamaddun, madaniyat va ma'rifat" mavzusida ilmiy-amaliy targ'ibot tadbiri o'tkazildi.
Ushbu tadbirda Filologiya fanlari doktori, professor R.Jumaniyozov, Islomshunos olim, tarix fanlari doktori Sh.Umarov hamda universitetning professor-o'qituvchilari ishtirok etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi - jamiyatimizning dunyoqarashini kengaytirish, yuksak axloqiy va ijtimoiy qadriyatlarni singdirishdan iborat bo'ldi.

ENLIGHTENMENT CARAVAN PROJECT
In accordance with the letter No. 26 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 23, 2025, a scientific and practical promotional event on the topic "Civilization, Culture and Enlightenment" was held at SamSUVMLB within the framework of the "Caravan of Enlightenment" project.
This event was attended by Doctor of Philology, Professor R. Jumaniyozov, Islamic Studies Scholar, Doctor of History Sh. Umarov, and professors and teachers of the university.
The main goal of the event was to broaden the worldview of our society and instill high moral and social values.