Ma'rifat karvoni loyihasi
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 23-maydagi 26-sonli xati  ijrosi yuzasidan SamDVMCHBUda "Ma'rifat karvoni" loyihasi doirasida "Tamaddun, madaniyat va ma'rifat" mavzusida ilmiy-amaliy targ'ibot tadbiri o'tkazildi.
Ushbu tadbirda Filologiya fanlari doktori, professor R.Jumaniyozov, Islomshunos olim, tarix fanlari doktori Sh.Umarov hamda universitetning professor-o'qituvchilari ishtirok etdi.
Tadbirning asosiy maqsadi - jamiyatimizning dunyoqarashini kengaytirish, yuksak axloqiy va ijtimoiy qadriyatlarni singdirishdan iborat bo'ldi.

Проект «Караван просвещения»
В соответствии с письмом Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23 мая 2025 года № 26 в СамГУВМЖБ в рамках проекта «Караван просвещения» проведено научно-практическое пропагандистское мероприятие на тему «Цивилизация, культура и просвещение».
В мероприятии приняли участие доктор филологических наук, профессор Р. Джуманиезов, исламовед, доктор исторических наук Ш. Умаров, профессора и преподаватели университета.
Главной целью мероприятия было расширение мировоззрения нашего общества и привитие высоких моральных и социальных ценностей.