Viloyat hokimi fan olimpiadasi
Ayni damda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida “Yoshlar oyligi” doirasida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida Biologiya fanidan 10-11-sinf maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Viloyat hokimi fan olimpiadasi”ning viloyat bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda universitet rektori, professor X.Yunusov ishtirok etib, fan olimpiadasida shaffolikni ta’minlash maqsadida universitet ma’muriyati tomonidan ota-onalar uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatish uchun sharoit yaratilganlgi va ushbu jarayonlarni onlayn kuzatish imkoniyati mavjudligini ta’kidlab, o‘quvchi yoshlarga omad tiladi.

REGIONAL GOVERNOR SCIENCE OLYMPIAD
Currently, the regional stage of the “Regional Governor Science Olympiad” is being held at the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology as part of the “Youth Month” under the slogan “Young Uzbekistan, let's unite!” among 10th-11th grade school students in Biology.
The rector of the university, Professor Kh. Yunusov, participated in the event and noted that in order to ensure transparency in the Science Olympiad, the university administration has created conditions for parents to directly observe and that there is an opportunity to follow these processes online, and wished the students good luck.