Viloyat hokimi fan olimpiadasi
Ayni damda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetida “Yoshlar oyligi” doirasida “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik!” shiori ostida Biologiya fanidan 10-11-sinf maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Viloyat hokimi fan olimpiadasi”ning viloyat bosqichi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirda universitet rektori, professor X.Yunusov ishtirok etib, fan olimpiadasida shaffolikni ta’minlash maqsadida universitet ma’muriyati tomonidan ota-onalar uchun to‘g‘ridan-to‘g‘ri kuzatish uchun sharoit yaratilganlgi va ushbu jarayonlarni onlayn kuzatish imkoniyati mavjudligini ta’kidlab, o‘quvchi yoshlarga omad tiladi.

Региональная губернаторская научная олимпиада
В настоящее время в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии проходит мероприятие «Молодежь нового Узбекистана, объединяйся!» в рамках «Месяца молодежи». Региональный этап «Областной губернаторской естественнонаучной олимпиады» проводится среди учащихся 10-11 классов по предмету «Биология» под девизом
Ректор университета профессор Х. Юнусов посетил мероприятие и пожелал студентам удачи, отметив, что в целях обеспечения прозрачности проведения олимпиады по естественным наукам администрация университета создала условия для непосредственного наблюдения родителей, а также есть возможность следить за этими процессами в режиме онлайн.