SamDVMCHBUda loyiha doirasida sport musobaqalari o'tkazildi
2025-yilning 10-iyun sanasida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti talaba-yoshlari o'rtasida sportning voleybol, stol tennisi, shaxmat, futbol turlaridan fakultetlararo universitet birinchiligi o‘tkazildi.
Musobaqaning asosiy maqsadi — talabalarning  bo'sh vaqtlarini mazmunli o'tkazish, jismoniy faolligini oshirish, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishini kuchaytirish hamda jamoaviylik va bir-biriga hurmat ruhida harakat qilish ko‘nikmalarini shakllantirishdan iborat bo‘ldi.

В рамках проекта в СамГУВМЖБ прошли спортивные соревнования
10 июня 2025 года в рамках проекта «Долзарб 90 Кун» состоялось межфакультетское первенство университета среди студентов Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий по волейболу, настольному теннису, шахматам и футболу.
Основной целью конкурса было помочь учащимся содержательно проводить свободное время, повысить их физическую активность, повысить интерес к здоровому образу жизни, развить навыки работы в команде и взаимного уважения.
Эти спортивные мероприятия способствуют укреплению спортивной культуры и физической подготовки среди молодежи.