SamDVMCHBUda loyiha doirasida sport musobaqalari o'tkazildi
2025-yilning 10-iyun sanasida “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti talaba-yoshlari o'rtasida sportning voleybol, stol tennisi, shaxmat, futbol turlaridan fakultetlararo universitet birinchiligi o‘tkazildi.
Musobaqaning asosiy maqsadi — talabalarning  bo'sh vaqtlarini mazmunli o'tkazish, jismoniy faolligini oshirish, sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishini kuchaytirish hamda jamoaviylik va bir-biriga hurmat ruhida harakat qilish ko‘nikmalarini shakllantirishdan iborat bo‘ldi.

Sports competitions were held at SamSUVMLB as part of the project
On June 10, 2025, within the framework of the “Dolzarb 90 days” project, an interfaculty university championship in volleyball, table tennis, chess, and football was held among students and young people of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology.
The main goal of the competition was to provide students with meaningful leisure time, increase their physical activity, increase their interest in a healthy lifestyle, and develop the skills of acting in a spirit of teamwork and mutual respect.