Universitetda “Ochiq eshiklar kuni” tadbirlari bo‘lib o‘tdi
Maktab bitiruvchilarini oliy ta’limga qamrab olish, o‘zlari istagan kasblarga yo‘naltirish, universitet imkoniyatlarini kengroq namoyish etish maqsadida SamDVMCHBU fakultetlarida “Ochiq eshiklar kuni” tadbirlari o‘tkazildi.
Unda universitet qoshidagi akademik litsey hamda viloyatimizning Urgut, Tayloq, Bulung‘ur va Pastdarg‘om tumanlaridan tashrif buyurgan  umumta’lim maktablari bitiruvchi o‘quvchilari, abituriyentlar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tashrif buyuruvchilar universitet bo‘ylab sayohat qilib, zamonaviy laboratoriyalar, o‘quv xonalari, kutubxona va talabalar turar joyi, ta’lim jarayoni bilan tanishib,  ma’lumot oldilar. Abituriyentlar uchun qabul shartlari va mezonlari, xorijiy ta’lim dasturlari hamda hamkor tashkilotlar bilan hamkorlik aloqalari haqida batafsil axborot taqdim etildi.

"Open Doors Day" events were held at the university
In order to attract school graduates to higher education, direct them to their desired professions, and demonstrate the university's capabilities more widely, "Open Doors Day" events were held at the faculties of SamDVMCHBU.
It was attended by graduates of the academic lyceum under the university and secondary schools from the Urgut, Tayloq, Bulungur, and Pastdargom districts of our region, applicants, and their parents.
The visitors toured the university, got acquainted with modern laboratories, classrooms, a library, and student housing, and the educational process, and received information. Applicants were provided with detailed information about the admission conditions and criteria, foreign educational programs, and cooperation with partner organizations.