Joriy yilning 17-may kuni Samarqand shahrida yurtimizda sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish, fuqarolik masʼuliyatini oshirish hamda korrupsiyaga qarshi kurashish borasida ijtimoiy ongni shakllantirish maqsadida “KORRUPSIYADAN HOLI YANGI OʻZBEKISTON UCHUN BIRLASHAYLIK!” shiori ostida ommaviy yugurish marafoni tashkil etildi.
Mazkur marafonda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining professor-o'qituvchilar hamda talaba yoshlari faol ishtirok etishdi.
Ularning sportga boʻlgan mehrlari, sogʻlom turmush tarzini qoʻllab-quvvatlashlari va korrupsiyaga qarshi murosasiz pozitsiyalari bilan boshqalarga oʻrnak boʻlishdi.
Bu kabi tadbirlar yoshlarda vatanparvarlik ruhini oshirish, jismonan sogʻlom va maʼnan yetuk avlodni tarbiyalashda muhim ahamiyat kasb etadi.

On May 17 of this year, in Samarkand, a mass running marathon was organized under the slogan "LET'S UNITE FOR A NEW UZBEKISTAN FREE OF CORRUPTION!" in order to promote a healthy lifestyle in our country, increase civic responsibility, and form social awareness in the fight against corruption.
Professors, teachers, and students of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Livestock and Biotechnology actively participated in this marathon.
Their love for sports, support for a healthy lifestyle, and uncompromising position against corruption set an example for others.
Such events are important in raising the spirit of patriotism among young people and raising a physically healthy and spiritually mature generation.