Joriy yilning 17-may kuni Samarqand shahrida yurtimizda sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish, fuqarolik masʼuliyatini oshirish hamda korrupsiyaga qarshi kurashish borasida ijtimoiy ongni shakllantirish maqsadida “KORRUPSIYADAN HOLI YANGI OʻZBEKISTON UCHUN BIRLASHAYLIK!” shiori ostida ommaviy yugurish marafoni tashkil etildi.
Mazkur marafonda Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining professor-o'qituvchilar hamda talaba yoshlari faol ishtirok etishdi.
Ularning sportga boʻlgan mehrlari, sogʻlom turmush tarzini qoʻllab-quvvatlashlari va korrupsiyaga qarshi murosasiz pozitsiyalari bilan boshqalarga oʻrnak boʻlishdi.
Bu kabi tadbirlar yoshlarda vatanparvarlik ruhini oshirish, jismonan sogʻlom va maʼnan yetuk avlodni tarbiyalashda muhim ahamiyat kasb etadi.

17 мая текущего года прошла акция «ОБЪЕДИНИМСЯ РАДИ НОВОГО УЗБЕКИСТАНА, СВОБОДНОГО ОТ КОРРУПЦИИ!» Мероприятие прошло в Самарканде с целью пропаганды здорового образа жизни в нашей стране, повышения гражданской ответственности и формирования общественного сознания в вопросах борьбы с коррупцией. Под этим лозунгом был организован массовый беговой марафон.
В марафоне активное участие приняли профессора, преподаватели и студенты Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.
Их любовь к спорту, поддержка здорового образа жизни и бескомпромиссная позиция в борьбе с коррупцией стали примером для других.
Подобные мероприятия имеют важное значение для формирования духа патриотизма среди молодежи, воспитания физически здорового и духовно зрелого поколения.