“Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
• “Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Mudofa vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiya, O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirligi tomonidan “Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
Universitet rektori, professor X.B.Yunusov hamda Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov universitetda tashkil etilgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga a'zolik Guvohnomasi topshirishdi va kelgusi faoluyatiga zafarlar tilashdi.

In accordance with the joint resolution "On the establishment of the "QALQAN" public group in higher education institutions", a "Certificate" presentation ceremony was held for members of the Qalqan public group operating at our university.
• In accordance with the joint resolution "On the establishment of the "QALQAN" public group in higher education institutions", a "Certificate" presentation ceremony was held for members of the Qalqan public group operating at our university.
The ceremony of awarding the "Certificate" to members of the public group "Kalkan" in accordance with the state regulations of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, the National Guard of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Youth Policy and Sports of the Republic of Uzbekistan ii public group "KALKAN" and higher educational institutions.
The rector of the university, professor H.B. Yunusov i zamestitel nachalnika Samarkandskogo oblastnogo upravleniya vnutrennih del – nachalnik sledstvennogo upravleniya colonel K.I. Gaffarov received a certificate of membership of the sozdannoy pri university public group "Kalkan" and further details.