“Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
• “Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Mudofa vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiya, O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirligi tomonidan “Oliy ta’lim muassasalarida “QALQON” jamoatchilik guruhini tashkil etish to’g’risida”gi qo’shma qarorining ijrosi bo’yicha universitetimizda faoliyat yuritayotgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga “Guvohnoma” topshirish marosimi o'tkazildi.
Universitet rektori, professor X.B.Yunusov hamda Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov universitetda tashkil etilgan Qalqon jamoatchilik guruhi a’zolariga a'zolik Guvohnomasi topshirishdi va kelgusi faoluyatiga zafarlar tilashdi.

В соответствии с совместным постановлением «О создании в высших учебных заведениях общественных групп «QALQAN» состоялась торжественная церемония вручения «Сертификатов» членам общественной группы «Qalqan», действующей в нашем университете.
• В соответствии с совместным постановлением «О создании в высших учебных заведениях общественных групп «QALQAN» состоялась торжественная церемония вручения «Сертификатов» членам общественной группы «Qalqan», действующей в нашем университете.
Церемония вручения «Сертификата» членам общественной группы «Калкан» в соответствии с государственными постановлениями Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерства внутренних дел Республики Узбекистан, Национальной гвардии Республики Узбекистан и Министерства молодежной политики и спорта Республики Узбекистан общественной группе «КАЛКАН» и высшим учебным заведениям.
Ректор университета профессор Х.Б. Юнусов и заместитель начальника Самаркандского областного управления внутренних дел – начальник следственного управления полковник К.И. Гаффаров получил свидетельство о членстве в созданной при университете общественной группе «Калкан» и дополнительную информацию.