Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
• Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi  va Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 8-martdagi qo'shma qarori ijrosi yuzasidan SamDVMCHBUda Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
Tadbirda huquq-tartibot idoralari xodimlati va talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirni universitet rektori, professor X.B.Yunusov ochib berib, “Talaba-yoshlarni huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish” mavzusida o’z fikrlarini bildirib o'tdi.
Mehmonlar talaba-yoshlarga kibermakonda sodir etilayotgan jinoyatlar va ularni oldini olish, terrorizm va diniy ekstremizmga qarshi huquqiy immunitetni shakllantirish va giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalar tarqalishining oldini olish maqsadida qator huquqiy tushunchalar berishdi.

По инициативе полковника К.И. была организована «Встреча вождя и молодежи». Гаффаров, заместитель начальника Самаркандского областного управления внутренних дел - начальник следственного управления.
• По инициативе полковника К.И. была организована «Встреча вождя и молодежи». Гаффаров, заместитель начальника Самаркандского областного управления внутренних дел - начальник следственного управления.
В соответствии с совместным постановлением Министерства внутренних дел Республики Узбекистан и Министерства высшего образования, науки и инноваций от 8 марта 2025 года в СамДВМЧБУ по инициативе заместителя начальника Самаркандского областного управления внутренних дел – начальника следственного управления полковника К.И. была организована «Встреча лидеров и молодежи». Гаффаров.
В мероприятии приняли участие сотрудники правоохранительных органов и студенты.
Мероприятие открыл ректор университета, профессор Х.Б. Юнусов, который высказал свою точку зрения на тему «Профилактика правонарушений и преступности среди студентов».
Гости представили студентам ряд правовых концепций, направленных на профилактику и борьбу с преступлениями, совершаемыми в киберпространстве, формирование правового иммунитета от терроризма и религиозного экстремизма, а также предотвращение распространения наркотических средств и психотропных веществ.