Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
• Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi  va Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 8-martdagi qo'shma qarori ijrosi yuzasidan SamDVMCHBUda Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i,   polkovnik K.I.Gaffarov tashabbusi bilan "Rahbar va yoshlar uchrashuvi" tashkil etildi.
Tadbirda huquq-tartibot idoralari xodimlati va talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirni universitet rektori, professor X.B.Yunusov ochib berib, “Talaba-yoshlarni huquqbuzarlik va jinoyatchilikning oldini olish” mavzusida o’z fikrlarini bildirib o'tdi.
Mehmonlar talaba-yoshlarga kibermakonda sodir etilayotgan jinoyatlar va ularni oldini olish, terrorizm va diniy ekstremizmga qarshi huquqiy immunitetni shakllantirish va giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalar tarqalishining oldini olish maqsadida qator huquqiy tushunchalar berishdi.

A "Meeting of the Leader and Youth" was organized at the initiative of Colonel K.I. Gaffarov, Deputy Head of the Samarkand Regional Department of Internal Affairs - Head of the Investigation Department.
• A "Meeting of the Leader and Youth" was organized at the initiative of Colonel K.I. Gaffarov, Deputy Head of the Samarkand Regional Department of Internal Affairs - Head of the Investigation Department.
In accordance with the joint resolution of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of March 8, 2025, a "Meeting of Leaders and Youth" was organized at SamDVMCHBU at the initiative of the Deputy Head of the Samarkand Regional Department of Internal Affairs - Head of the Investigation Department, Colonel K.I. Gaffarov.
The event was attended by law enforcement officers and students.
The event was opened by the rector of the university, Professor Kh.B. Yunusov, who expressed his views on the topic "Prevention of students and youth from crime and delinquency."
The guests provided students and young people with a number of legal concepts in order to prevent and combat crimes committed in cyberspace, to form legal immunity against terrorism and religious extremism, and to prevent the spread of narcotic drugs and psychotropic substances.