SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan Biotexnologiya fakulteti 1-bosqich talabalari bilan shu mavzuda seminar va ijtimoiy so‘rovnoma o‘tkazildi.
Seminar davomida boʻlim boshlig‘i F.Turayev universitetda korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlish muhitini yaratish, bunda talaba-yoshlar ishtirokini kengaytirish muhimligi haqida to‘xtalib, “Korupsiyaga oid jinoyatlar” moddalari, “Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida qabul qilingan normativ-huquqiy hujjatlar” tushuntirib berildi. Fanlardan yakuniy baholashlarni o‘tkazish vaqtida shaffoflikni ta’minlash maqsadida targ‘ibot va tashviqot ishlarini olib borish muhimligi aytib o‘tildi.
Tadbir yakunida yig‘ilish qatnashchilari o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollar yuzasidan to‘liq javob oldilar va fikr va mulohazalari eshitildi.

The Department of Combating Corruption "Compliance Control" of SamSUVLB held a seminar and a social survey on this topic with 1st-year students of the Faculty of Biotechnology.
During the seminar, the head of the department F. Turayev spoke about the importance of creating an environment of uncompromising attitude against corruption at the university, expanding the participation of students and youth in this, and explained the articles of the "Corruption Crimes" and "Regulatory and legal acts adopted in the field of combating corruption." The importance of conducting propaganda and agitation work in order to ensure transparency during the final assessments of subjects was noted.
At the end of the event, the participants of the meeting received full answers to all questions of interest to them and their opinions and comments were heard.