SamDVMCHBU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish boʻlimi tomonidan Agrotexnologiya fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish hammamizning burchimiz” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonunining qabul qilinishi va uning mazmun-mohiyati, Oʻzbekiston Respublikasi 08.08.2022-yildagi “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi Qonuniga asosan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha qo‘yilgan tartib-tamoyillar bilan tanishtirdi, har qanday korrupsion huquqbuzarlikni oldini olish borasida aniq tushuntirish berildi.
Ta’kidlash joizki, korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida korrupsiya ko‘rinishlarining oqibati bilan emas, balki sabab va shart-sharoitlarini bartaraf etishni amaliyotga tatbiq etishni taqozo qilmoqda.

The Department of Anti-Corruption "Compliance Control" System Management of SamSUVMLB held a round table discussion on the topic "Fighting Corruption is the Duty of All of Us" with the participation of 1st-year students of the Faculty of Agrotechnology.
The round table discussion introduced the adoption of the Law of the President of the Republic of Uzbekistan "On Combating Corruption" dated January 3, 2017 and its content, the principles of the procedure for preventing corruption established in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Civil Service" dated August 8, 2022, and a clear explanation was given on the prevention of any corruption offense.
It is worth noting that in the field of combating corruption, it is necessary to eliminate the causes and conditions of corruption, rather than the consequences of its manifestations.