Koreyaning “Korea Bentonite” qoʻshma korxonasi vakillari doktor Jey Rhee va Dong-Hyon Shin universitetimizga xalqaro hamkorlik doirasida tashrif buyurishdi.
• Koreyaning “Korea Bentonite” qoʻshma korxonasi vakillari doktor Jey Rhee va Dong-Hyon Shin universitetimizga xalqaro hamkorlik doirasida tashrif buyurishdi.
Tashrifdan maqsad Koreya texnologiyasi orqali ishlab chiqarilgan veterinariya preparatlarini Oʻzbekiston hududida sinovdan oʻtkazish va samarali usullardan foydalanib ishlab chiqarishni yoʻlga qoʻyishdan iborat.
Shuningdek, oʻzaro hamkorlik doirasida universitetimiz mutaxassislarini malaka oshirish uchun yuborish dasturlarini muhokama qilishdi.

Представители корейского совместного предприятия «Корея Бентонит» доктора Джей Ри и Донг-Хён Шин посетили наш университет в рамках международного сотрудничества.
• Представители корейского совместного предприятия «Корея Бентонит» доктора Джей Ри и Донг-Хён Шин посетили наш университет в рамках международного сотрудничества.
Цель визита – апробация в Узбекистане ветеринарных препаратов, произведенных по корейской технологии, и налаживание производства с использованием эффективных методов.
Также обсуждались программы направления специалистов нашего университета на повышение квалификации в рамках сотрудничества.