«Korrupsiyani birgalikda yengamiz!"
"Korrupsiyaga qarshi kurashish” oyligi doirasida "Adolat" SDP Samarqand tuman Kengashi, Samarqand shahar FHDYO bo‘limi, Samarqand tuman Adliya bo‘limi, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti hamkorligida «Korrupsiyani birgalikda yengamiz!" mavzusida tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda ishtirok etgan universitet rektori, professor X.Yunusov hamda "Adolat" SDP Samarqand tuman Kengashi raisi Z.Quddusovalar korrupsiya - rivojlanish, taraqqiyot, farovon hayotga erishish yo‘lidagi eng katta to‘siq hisoblanishi, muhtaram davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev korrupsiyaga qarshi kurashish milliy Kengashi yig‘ilishida buni alohida ta’kidlaganligi, yurtimizda so‘nggi yillarda korrusiyani bartaraf etish borasida samarali ishlar amalga oshirilayotganligi, bu borada bir qator qonunlar qabul qilinib, yangi tizim yaratilganligi, parlament palatalarida mas’ul qo‘mitalar, Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy Kengashi va agentlik tashkil qilinganligi, respublikamizda islohotlar sababli banklar, maktabgacha va maktab ta’limi, oliy ta’lim tizimi va boshqa sohalarda aholiga inson aralashuvisiz, onlayn, to‘liq shaffof xizmat ko‘rsatishga o‘tilganligini ta’kidlashdi.
Shuningdek, «Korrupsiyani birgalikda yengamiz!" mavzusida o‘tkazilgan tadbirda Samarqand shahar FHDYO bo‘limi mudiri, viloyat Kengashi deputati Boboqulova Inobat Meliyevna, O‘zbekiston "Adolat" SDP Samarqand tuman Kengashi raisi, tuman Kengashi deputati Z.Quddusova, Adliya bo‘limi mudiri Mo‘minov Nodirlar ishtirok etib, davlat xizmatchisi eng avvalo yuragi, vijdoni va qo‘li toza, ko‘ngli ochiq, aql va zakovat sohibi bo‘lsa, u albatta el-yurt ishonchini, mehrini va e’tiborini qozona olishi, shunday ekan, go‘zal va betakror yurtimizning bugungi va ertangi kuni, yorug‘ kelajagi uchun avvalambor o‘zimiz mas’ul ekanligimizni unutmasligiz lozimligi, talabalar dunyoqarashini munosib ravishda shakllantirish, ularning huquqiy madaniyatini oshirib borish qanchalik muhim ekanligini alohida ta’kidladi.

«Победим коррупцию вместе!»
В рамках месячника «Борьба с коррупцией» СДП «Адолат» совместно с Самаркандским районным советом, Самаркандским городским ЗАГСом, Самаркандским районным управлением юстиции и Самаркандским государственным университетом ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий провели мероприятие на тему «Победим коррупцию вместе!»
Ректор университета профессор Х. Юнусов, и председатель Самаркандского районного совета СДП «Адолат» З.Куддусова, участвовавшие в мероприятии, отметили, что коррупция является самым большим препятствием на пути развития, прогресса и благополучной жизни, что наш уважаемый глава государства Шавкат Мирзиёев подчеркнул это на заседании Национального совета по противодействию коррупции, что в последние годы в нашей стране проводится эффективная работа по искоренению коррупции, что в этом направлении принят ряд законов и создана новая система, в палатах парламента созданы ответственные комитеты, создан Национальный совет по противодействию коррупции и агентство, что благодаря реформам в нашей республике банки, дошкольное и школьное образование, система высшего образования и другие отрасли перешли на предоставление населению услуг в режиме онлайн, полностью прозрачных, без вмешательства человека.
Также состоится мероприятие на тему «Победим коррупцию вместе!» В мероприятии приняли участие начальник Самаркандского городского ЗАГСа, депутат областного совета Бобокулова Инобат Мелиевна, председатель Самаркандского районного совета СДП «Адолат» Узбекистана, депутат районного совета З. Куддусова, начальник управления юстиции Муминов Нодирлар. Они подчеркнули, что если у государственного служащего чистое сердце, совесть и руки, открытый ум и интеллект, он обязательно сможет завоевать доверие, любовь и внимание народа, поэтому нельзя забывать, что мы в первую очередь ответственны за настоящее и будущее, светлое будущее нашей прекрасной и неповторимой страны, и как важно правильно формировать мировоззрение обучающихся, повышать их правовую культуру.
Также на мероприятии были представлены рисунки участников клуба «Магия красок» на тему «Победим коррупцию вместе!» Организованный в университете центр «Пять важных инициатив» произвел большое впечатление на участников мероприятия.