Universitet rektori, professor X.B.Yunusov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasining tegishli qarorlari bilan tasdiqlangan ilmiy unvon Attestatlari va ilmiy daraja diplomi
• Universitet rektori, professor X.B.Yunusov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasining tegishli qarorlari bilan tasdiqlangan ilmiy unvon Attestatlari va ilmiy daraja diplomi
Universitet rektori, professor X.B.Yunusov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya Komissiyasining tegishli qarorlari bilan tasdiqlangan ilmiy unvon Attestatlari va ilmiy daraja diplomlari: Iqtisodiyot fakulteti dekani A.Alikulovga professor ilmiy unvoni; “Biologiya, ekologiya va dorivor o‘simliklar” kafedrasi mudiri M.Begmatova hamda “Xorijiy tillar ” kafedrasi mudiri G‘.Nizamovlarga dotsent ilmiy unvoni Attestati; Registrator ofisi boshlig‘i O.Boymatovga qishloq xo‘jaligi fanlari falsafa doktori (PhD), “Veterinariya jarrohligi va akusherlik” kafedrasi assistenti X.Eshquvvatovga veterinariya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasi diplomlari tantanali topshirildi.
Ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lganlarni universitet jamosi nomidan tabriklaymiz va kelgusidagi ilmiy faoliyatiga muvaffaqiyat tilaymiz.

Документы об ученой степени и дипломы об ученой степени утверждаются ректором университета, профессором Х.Б. Юнусов, с соответствующими решениями Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования,
• Документы об ученой степени и дипломы об ученой степени утверждаются ректором университета, профессором Х.Б. Юнусов, с соответствующими решениями Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования,
Документы об ученом звании и дипломы об ученой степени утверждаются ректором университета, профессором Х.Б. Юнусову, соответствующими решениями Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан: декану экономического факультета А. Аликулову присвоить ученое звание профессора; Свидетельство о присвоении ученого звания доцента заведующей кафедрой «Биологии, экологии и лекарственных растений» М. Бегматовой и заведующей кафедрой «Иностранных языков» Г. Низамову; Начальнику регистратуры О.Бойматову в торжественной обстановке была вручена ученая степень доктора сельскохозяйственных наук, а ассистенту кафедры ветеринарной хирургии и акушерства Х. Эшкуватову в торжественной обстановке была присуждена ученая степень доктора философии (PhD) по ветеринарным наукам.
От имени университетского сообщества поздравляем получивших ученые звания и степени и желаем успехов в дальнейшей научной деятельности.