O‘zbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish qo‘mitasi raisining 2025-yil 13-fevraldagi 13-i/ch-son buyrug‘iga asosan Qo‘mita tasarrufidagi oliy ta’lim muassasalari bakalavriat ta’lim bosqichi talabalari o‘rtasida respublika fan olimpiadasi o‘tkazilishi belgilangan.
Mazkur buyruq ijrosini ta’minlash maqsadida mart oyida o‘tkazilgan universitet saralash bosqichi g‘oliblariga universitet rektori, professor X.Yunusov tomonidan olimpiada diplomlari topshirildi.
Olimpiadaning Respublika bosqichi joriy yilning 2-4 aprel kunlari Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti Nukus filialida o‘tkaziladi.

В соответствии с приказом Председателя Комитета по развитию ветеринарии и животноводства Республики Узбекистан от 13 февраля 2025 года № 13-и/ч принято решение о проведении Республиканской предметной олимпиады среди студентов бакалавриата высших учебных заведений, подведомственных Комитету.
В целях обеспечения реализации настоящего приказа победителям университетского отборочного тура, состоявшегося в марте, ректором университета профессором Х.А. Бахмутовым были вручены дипломы олимпиады. Юнусов.
Республиканский этап олимпиады пройдет 2-4 апреля текущего года на базе Нукусского филиала Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии.