"Yashil makon" loyihasi davom etmoqda!
22-mart, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti jamoasi "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini davom ettirdi.
Zooinjeneriya va mahsulotlarni qayta ishlash texnologiyasi fakulteti professor-o‘qituvchilari Oqdaryo tumanidagi universitet o‘quv tajriba maydoniga 400 tupga yaqin Kaliforniya terak ko‘chatlarini ekib, atrof-muhitni yanada go‘zallashtirishga o‘z hissalarini qo‘shdilar.
Yashil hududlarni kengaytirish – kelajak avlod uchun barqaror muhit yaratish demak! Ko‘chatlarni parvarishlash ishlari davom etmoqda.

Проект «Зеленое пространство» продолжается!
22 марта коллектив Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий продолжил работы по благоустройству и озеленению территории в рамках национального проекта «Зеленая зона».
Профессора и преподаватели факультета зооинженерии и технологии переработки продукции внесли свой вклад в благоустройство окружающей среды, высадив около 400 саженцев калифорнийского тополя на опытном поле университета в районе Акдарьё.
Расширение зеленых насаждений означает создание устойчивой среды для будущих поколений! Уход за рассадой продолжается.