"Yashil makon" loyihasi davom etmoqda!
22-mart, Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti jamoasi "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini davom ettirdi.
Zooinjeneriya va mahsulotlarni qayta ishlash texnologiyasi fakulteti professor-o‘qituvchilari Oqdaryo tumanidagi universitet o‘quv tajriba maydoniga 400 tupga yaqin Kaliforniya terak ko‘chatlarini ekib, atrof-muhitni yanada go‘zallashtirishga o‘z hissalarini qo‘shdilar.
Yashil hududlarni kengaytirish – kelajak avlod uchun barqaror muhit yaratish demak! Ko‘chatlarni parvarishlash ishlari davom etmoqda.

The "Green Space" project continues!
On March 22, the team of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology continued landscaping and greening work within the framework of the national project "Green Space".
Professors and teachers of the Faculty of Zooengineering and Product Processing Technology planted about 400 California poplar seedlings at the university's experimental field in the Akdaryo district, contributing to the further beautification of the environment.
Expanding green areas means creating a sustainable environment for future generations! The work on the care of the seedlings continues.