• "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida ko'chat ekish ishlari davom etmoqda.
Jizzax viloyatining Jizzax shahrida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining navbatdagi Hay’at yig‘ilishi, Jizzax politexnika instituti hududida “Yashil makon” loyihasi doirasida “Bu bog‘lar bir bog‘lar bo‘ladi..!” shiori ostida “Ziyolilar bog‘i”ni tashkil etish uchun ko‘chat ekish marafonida O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor A.Elmurodov ham faol ishtirok etdi.
Shuningdek, SamDVMCHBUda ham “Bu bog‘lar bir bog‘lar bo‘ladi..!” shiori ostida ko'chat ekish marafoniga start berildi.
Professor-o‘qituvchilar va volontyor talaba-yoshlar faol ishtirok etib, Oqdaryo tumani, Qorateri MFYda joylashgan Universitet  o'quv tajriba poligonida ellik tup eldor qarag'ayi ko‘chatlarini ekib, ko‘kalamlashishiga o‘z hissalarini qo‘shishdi.

PLANTING OF SEEDLINGS CONTINUES AS PART OF THE NATIONWIDE "GREEN SPACE" PROJECT.
In the city of Jizzakh, Jizzakh region, the next Board meeting of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations, and the Jizzakh Polytechnic Institute, within the framework of the “Green Space” project, under the slogan “These gardens will be one garden..!”, Vice-Rector for Academic Affairs A. Elmurodov also actively participated in the sapling planting marathon to organize the “Garden of Intellectuals”.
Also, a sapling planting marathon was launched at SSUV under the slogan “These gardens will be one garden..!”
Professors, teachers and volunteer students and youth actively participated and contributed to the greening of fifty eldor pine saplings at the University training and experimental polygon located in the Karateri MFY, Akdaryo district.