• "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida ko'chat ekish ishlari davom etmoqda.
Jizzax viloyatining Jizzax shahrida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining navbatdagi Hay’at yig‘ilishi, Jizzax politexnika instituti hududida “Yashil makon” loyihasi doirasida “Bu bog‘lar bir bog‘lar bo‘ladi..!” shiori ostida “Ziyolilar bog‘i”ni tashkil etish uchun ko‘chat ekish marafonida O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor A.Elmurodov ham faol ishtirok etdi.
Shuningdek, SamDVMCHBUda ham “Bu bog‘lar bir bog‘lar bo‘ladi..!” shiori ostida ko'chat ekish marafoniga start berildi.
Professor-o‘qituvchilar va volontyor talaba-yoshlar faol ishtirok etib, Oqdaryo tumani, Qorateri MFYda joylashgan Universitet  o'quv tajriba poligonida ellik tup eldor qarag'ayi ko‘chatlarini ekib, ko‘kalamlashishiga o‘z hissalarini qo‘shishdi.

• Продолжается посадка саженцев в рамках общенационального проекта «Зеленая зона».
Состоялось очередное заседание коллегии Министерства высшего образования, науки и инноваций в городе Джизаке Джизакской области в рамках проекта «Зеленое пространство» на территории Джизакского политехнического института под названием «Эти сады будут одним садом..!» Проректор по учебной работе А.Элмуродов также принял активное участие в марафоне по посадке саженцев по созданию «Сада интеллектуалов» под лозунгом
Также в SamГУВМЖБ: «Эти сады будут одним садом..!» Марафон по посадке деревьев стартовал под лозунгом
Профессора, преподаватели и студенты-волонтеры приняли активное участие и внесли свой вклад в озеленение учебно-опытного полигона университета, расположенного в Каратери МФЭ Акдарьинского района, высадив пятьдесят саженцев сосны эльдарской.