WEB SAYT MA'LUMOTLARI YANGILANAYOTGANlIGI SABABLI TEST REJIMIDA ISHLAMOQDA.
SAMDVMCHBUDA “BIZ YOSHLAR RADIKALLASHUVGA QARSHIMIZ” SHIORI OSTIDA TARG‘IBOT TADBIRI O‘TKAZILDI.
Tadbirda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha birinchi prorektor A.Gapparov jamiyatda radikallashuv, yoshlar ongini buzg‘unchi va yot g‘oyalar bilan zaharlanishi, dindan siyosiy maqsadlarda foydalanishning oldini olishga barchamiz birdek mas’ul ekanligimizni ta’kidladi
Shuningdek, Viloyat IIB Terrorizmga qarshi kurash boshqarmasi katta tezkor xodimi, kapitan Fotima Rahmatova, Viloyat targ‘ibot guruhi rahbari Dilafruz Husanova, rektor maslahatchisi Z.Shodmonovlar o‘z fikrlarini bildirib, internet tarmoqlaridagi taqiqlangan terroristik va diniy ekstremistik tashkilotlarga a’zo bo‘lishi, yot g‘oyalarni targ‘ib qiluvchi video va audio materiallarni ko‘rishi va eshitishi, yoki ijtimoiy tarmoqlar orqali tarqatishi Jinoyat kodeksining tegishli moddalari bilan javobgarlikka sabab bo‘lishini ta’kidlashdi.