“Qizlarjon” klubining “Qizlar davrasi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik  va biotexnologiyalar  universitetida 27-fevral kuni “Qizlarjon” klubining “Qizlar davrasi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tadbir qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash,  ma’naviy barkamol, millat va davlatning taraqqiyoti yo‘lida o‘z kuchini ayamaydigan fidoiy insonlar qilib tarbiyalash va  ularning liderlik xususiyatlarini rivojlantirish hamda qoʻllab-quvvatlash maqsadida o‘tkazildi.
Tanlovda universitetda mavjud 6 ta fakultet “Qizlarjon” klubining faollari bellashdi. Biotexnologiya fakulteti talaba-qizlari g‘oliblikni qo‘lga kiritib, ishtirokchi qizlar moddiy va ma’naviy rag‘batlantirildi.
Universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi, rektor maslahatchisi Dj.Sayfudinova va bo‘limi boshlig‘i B. Saidmurodov qizlarning bo‘sh vaqtlarini samarali o‘tkazishi uchun yaratilgan sharoitlar xususida firk-mulohazalarini bildirdi.

The "Girls' Circle" competition of the "Kizlarjon" club was held.
On February 27, the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology held a competition of the “Kizlarjon” club.
The event was held with the aim of preparing girls for family life, raising them to be spiritually mature, selfless people who spare no effort for the development of the nation and state, and developing and supporting their leadership qualities.
Activists of the “Kizlarjon” club from 6 faculties of the university competed in the competition. Students of the Faculty of Biotechnology won the victory, and the participating girls were financially and morally encouraged.
The chairman of the Women's Advisory Council of the university, advisor to the rector, Dj. Sayfudinova, and the head of the department, B. Saidmurodov, expressed their opinions on the conditions created for girls to spend their free time effectively.