“Qizlarjon” klubining “Qizlar davrasi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik  va biotexnologiyalar  universitetida 27-fevral kuni “Qizlarjon” klubining “Qizlar davrasi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tadbir qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash,  ma’naviy barkamol, millat va davlatning taraqqiyoti yo‘lida o‘z kuchini ayamaydigan fidoiy insonlar qilib tarbiyalash va  ularning liderlik xususiyatlarini rivojlantirish hamda qoʻllab-quvvatlash maqsadida o‘tkazildi.
Tanlovda universitetda mavjud 6 ta fakultet “Qizlarjon” klubining faollari bellashdi. Biotexnologiya fakulteti talaba-qizlari g‘oliblikni qo‘lga kiritib, ishtirokchi qizlar moddiy va ma’naviy rag‘batlantirildi.
Universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi, rektor maslahatchisi Dj.Sayfudinova va bo‘limi boshlig‘i B. Saidmurodov qizlarning bo‘sh vaqtlarini samarali o‘tkazishi uchun yaratilgan sharoitlar xususida firk-mulohazalarini bildirdi.

Состоялся конкурс «Девичий круг» клуба «Кизларжон».
27 февраля в Самаркандском государственном университете ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологии прошел конкурс «Девичий кружок» клуба «Кизларжон».
Мероприятие проводилось с целью подготовки девочек к семейной жизни, воспитания их духовно зрелыми, бескорыстными личностями, которые не пожалеют сил для развития нации и государства, а также развития и поддержки их лидерских качеств.
В конкурсе приняли участие активисты клуба «Кизларжон» 6 факультетов университета. Победителями конкурса стали студентки факультета биотехнологии, а девушки-участницы получили материальное и моральное поощрение.
Председатель Женского консультативного совета университета, советник ректора Дж. Сайфудинова и заведующий кафедрой Б. Саидмуродов высказали свое мнение об условиях, созданных для эффективного проведения девушками своего свободного времени.