WEB SAYT MA'LUMOTLARI YANGILANAYOTGANlIGI SABABLI TEST REJIMIDA ISHLAMOQDA.
“QIZLARJON” KLUBINING “QIZLAR DAVRASI” KO‘RIK-TANLOVI O‘TKAZILDI.
Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik  va biotexnologiyalar  universitetida 27-fevral kuni “Qizlarjon” klubining “Qizlar davrasi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tadbir qizlarni oilaviy hayotga tayyorlash,  ma’naviy barkamol, millat va davlatning taraqqiyoti yo‘lida o‘z kuchini ayamaydigan fidoiy insonlar qilib tarbiyalash va  ularning liderlik xususiyatlarini rivojlantirish hamda qoʻllab-quvvatlash maqsadida o‘tkazildi.
Tanlovda universitetda mavjud 6 ta fakultet “Qizlarjon” klubining faollari bellashdi. Biotexnologiya fakulteti talaba-qizlari g‘oliblikni qo‘lga kiritib, ishtirokchi qizlar moddiy va ma’naviy rag‘batlantirildi.
Universitet Xotin-qizlar maslahat Kengashi raisi, rektor maslahatchisi Dj.Sayfudinova va bo‘limi boshlig‘i B. Saidmurodov qizlarning bo‘sh vaqtlarini samarali o‘tkazishi uchun yaratilgan sharoitlar xususida firk-mulohazalarini bildirdi.