UNIVERSITET JAMOASI “AGRO PRO EXPO-2025” 4-XALQARO QISHLOQ XO'JALIGI KO‘RGAZMASIDA
Xabar berganimizdek, Samarqand viloyati Jomboy tumanidagi “Sof Expo Samarkand” ko‘rgazmalar majmuasida “AGROPRO EXPO-2025” 4-xalqaro qishloq xo‘jaligi ko‘rgazmasi bo'lib o'tmoqda.
Ko‘rgazma qishloq xo‘jaligi texnologiyalari va texnikasi, irrigatsiya tizimlari, issiqxonalar, chorvachilik, standartlashtirish va sertifikatlash yo‘nalishlarini o‘z ichiga olgan.
Mazkur ko‘rgazmada universitet professor-o‘qituvchilari, talabalari va migistrlari o‘zlarining ilmiy, innovatsion ishlanmalari va startap loyihalari bilan ishtirok etishmoqda.

UNIVERSITY TEAM AT THE 4TH INTERNATIONAL AGRICULTURAL EXHIBITION “AGRO PRO EXPO-2025”
As we reported, the 4th International Agricultural Exhibition “AGROPRO EXPO-2025” is being held at the “Sof Expo Samarkand” exhibition complex in the Jomboy district of the Samarkand region.
The exhibition covers agricultural technologies and equipment, irrigation systems, greenhouses, animal husbandry, standardization and certification.
University professors, teachers, students and masters are participating in this exhibition with their scientific, innovative developments and startup projects.