Belarus Respublikasi “Strategik va iqtisodiy rivojlanish agentligi” mutaxassislari tashrif buyurishdi.
• Belarus Respublikasi “Strategik va iqtisodiy rivojlanish agentligi” mutaxassislari tashrif buyurishdi.
Xalqaro taraqqiyot uyushmasi hamda Xalqaro tiklanish va taraqqiyot banki ishtirokida "Chorvachilik sohasini rivojlantirish (2-bosqich)" loyihasini amalga oshirish uchun joriy yilning 26-fevral kuni Belarus Respublikasi “Strategik va iqtisodiy rivojlanish agentligi” mutaxassislari kutib olindi.
Tashrifdan maqsad, chorvachilik sohasini rivojlantirish uchun zaruriy laboratoriya jihozlari bilan ta’minlash va kelajakdagi moliyaviy hamkorlikni kengaytirish rejalashtirildi.

EDUCATION CODESPECIALISTS FROM THE "AGENCY FOR STRATEGIC AND ECONOMIC DEVELOPMENT" OF THE REPUBLIC OF BELARUS VISITED.
On February 26 of this year, specialists from the "Agency for Strategic and Economic Development" of the Republic of Belarus were welcomed to implement the "Livestock Development (Phase 2)" project with the participation of the International Development Association and the International Bank for Reconstruction and Development.
The purpose of the visit was to provide the necessary laboratory equipment for the development of the livestock sector and to expand future financial cooperation.