FAXRIY BITIRUVCHILAR UCHRASHUVI
Universitetda Veterinariya fakultetini 2000-yilda bitirgan bitiruvchilarning uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda sobiq bitiruvchilar universitetdagi yangilik va o‘zgarishlar, bitiruvchilarning erishgan yutuqlari to‘g‘risida suhbatlashishdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan universitet rektori, professor X.Yunusov, professor Q.Norboyev, dotsent M.Safarov va kursdoshlar nomidan G.Narziyevalar jamiyatda veterinariya kasbining muhimligi va insoniyat taraqqiyotidagi ahamiyati haqida gapirib, universitet tomonidan soha rivoji yo‘lida olib borilayotgan ijobiy ishlar hamda bitiruvchilarnining 25 yil davomida veterinariya sohasi rivojiga qo‘shgan hissasi haqida to‘xtalib o‘tishdi.

ВСТРЕЧА ПОЧЕТНЫХ ВЫПУСКНИКОВ
В университете состоялась встреча выпускников факультета ветеринарной медицины, окончивших вуз в 2000 году.
На мероприятии бывшие выпускники обсудили новости и изменения в университете, а также достижения выпускников.
Выступая на мероприятии, ректор университета, профессор Х.Юнусов, профессор К.Норбоев, доцент М.Сафаров и Г.Нарзиева от имени студентов рассказали о значимости ветеринарной профессии в обществе и ее роли в развитии человечества, а также коснулись позитивной работы, проводимой университетом по развитию отрасли, а также вклада его выпускников в развитие ветеринарной отрасли за последние 25 лет.