SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
• SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan   M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir ishtirokchilari yo‘llarda avtotransport haydovchilarini piyoda harakatlanuvchilar va boshqa yo‘l harakati ishtirokchilari bilan tushuntirish ishlari olib borilayotganini hamda  yo‘l harakati qoidalarini buzuvchi qoidabuzarlarning hatti-harakatlarini yashash manzillariga borib muhokama qilish orqali kelgusida yo‘l harakati qoidalari buzilishini oldini olish uchun profilaktik targ‘ibot ishlari o‘tkazilayotganini aytib o‘tdi
Tadbirda Rektor maslahatchisi Z.Shodmonov, Universitet profilaktika inspektori, kapitan B.R.Nayimov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i B.B.Sayitmurotovlar ishtirok etib, o‘z fikrlarini bildirdi.

В СамДВМЧБУ состоялось мероприятие на тему «Правила дорожного движения – благо жизни» с участием старшего инспектора УВД г. Самарканда УФМС ГАИ капитана М.Н. Солиева и работников отрасли.
• В СамДВМЧБУ состоялось мероприятие на тему «Правила дорожного движения – благо жизни» с участием старшего инспектора УВД г. Самарканда УФМС ГАИ капитана М.Н. Солиева и работников отрасли.
Участники мероприятия отметили, что на дорогах проводится разъяснительная работа между водителями транспортных средств, пешеходами и другими участниками дорожного движения, а также проводится профилактическая агитация по предупреждению в дальнейшем нарушений правил дорожного движения путем посещения мест проживания нарушителей и обсуждения их действий.
В мероприятии приняли участие советник ректора З. Шодмонов, инспектор по профилактике университета капитан Б. Р. Наимов и начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просветительства Б. Б. Сайитмуротов, которые высказали свои мнения.