SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
• SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
SamDVMCHBUda Samarqand shahar IIO FMB JXX YHXB katta inspektori, kapitan   M.N.Soliyev hamda soha xodimlari ishtirokida “Yo‘l qoidasi – umr foydasi” mavzusi ostida tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbir ishtirokchilari yo‘llarda avtotransport haydovchilarini piyoda harakatlanuvchilar va boshqa yo‘l harakati ishtirokchilari bilan tushuntirish ishlari olib borilayotganini hamda  yo‘l harakati qoidalarini buzuvchi qoidabuzarlarning hatti-harakatlarini yashash manzillariga borib muhokama qilish orqali kelgusida yo‘l harakati qoidalari buzilishini oldini olish uchun profilaktik targ‘ibot ishlari o‘tkazilayotganini aytib o‘tdi
Tadbirda Rektor maslahatchisi Z.Shodmonov, Universitet profilaktika inspektori, kapitan B.R.Nayimov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i B.B.Sayitmurotovlar ishtirok etib, o‘z fikrlarini bildirdi.

An event on the topic "Rules of the Road - the Benefit of Life" was held at SamDVMCHBU with the participation of the senior inspector of the Samarkand city Internal Affairs Directorate of the Federal Migration Service of the Traffic Police, Captain M.N. S
• An event on the topic "Rules of the Road - the Benefit of Life" was held at SamDVMCHBU with the participation of the senior inspector of the Samarkand city Internal Affairs Directorate of the Federal Migration Service of the Traffic Police, Captain M.N. S
The participants of the event noted that explanatory work is being carried out on the roads with motor vehicle drivers, pedestrians and other road users, and preventive propaganda work is being carried out to prevent future violations of traffic rules by visiting the residences of violators and discussing their actions.
The event was attended by the Rector's Advisor Z. Shodmonov, the University's Prevention Inspector, Captain B.R. Nayimov, and the Head of the Department of Youth Work, Spirituality and Enlightenment B.B. Sayitmurotov.