WEB SAYT MA'LUMOTLARI YANGILANAYOTGANlIGI SABABLI TEST REJIMIDA ISHLAMOQDA.
SAMDVMCHBUDA SAMARQAND SHAHAR IIO FMB JXX YHXB KATTA INSPEKTORI, KAPITAN M.N.SOLIYEV HAMDA SOHA XODIMLARI ISHTIROKIDA “YO‘L QOIDASI – UMR FOYDASI” MAVZUSI OSTIDA TADBIR BO‘LIB O‘TDI.
Tadbir ishtirokchilari yo‘llarda avtotransport haydovchilarini piyoda harakatlanuvchilar va boshqa yo‘l harakati ishtirokchilari bilan tushuntirish ishlari olib borilayotganini hamda  yo‘l harakati qoidalarini buzuvchi qoidabuzarlarning hatti-harakatlarini yashash manzillariga borib muhokama qilish orqali kelgusida yo‘l harakati qoidalari buzilishini oldini olish uchun profilaktik targ‘ibot ishlari o‘tkazilayotganini aytib o‘tdi
Tadbirda Rektor maslahatchisi Z.Shodmonov, Universitet profilaktika inspektori, kapitan B.R.Nayimov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i B.B.Sayitmurotovlar ishtirok etib, o‘z fikrlarini bildirdi.