Universitet yoshlari Mintaqaviy bosqichga yo'llanmani qo'lga kiritdi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 5-fevraldagi  3/15-52-3-38-sonli xatining ijrosini ta’minlash maqsadida 2025-yil 20-fevral kuni “Yurtim qadriyatlari” respublika ko‘rik tanlovining Samarqand viloyatidagi Oliy ta’lim muassalalari - SamDVMCHBU, SamDCHTI, SamDU, SamISI jamoalari o‘rtasida hududiy bosqichi o‘tkazildi.
Ushbu tanlovda jamoalar uchta shart bo‘yicha bellashib, hakamlar hay’ati xulosasiga ko‘ra Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining “Humo” jamoasi 1-o‘rinni qo‘lga kiritib, Mintaqaviy bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Молодежь университета проходит в региональный этап
В целях обеспечения исполнения письма Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 5 февраля 2025 года № 3/15-52-3-38 20 февраля 2025 года состоялся региональный этап республиканского конкурса «Национальные ценности» среди команд высших учебных заведений Самаркандской области – СамДВМЧБУ, СамДЧТИ, СамДУ, СамИСИ.
В данном конкурсе команды соревновались в трех номинациях, и по заключению жюри команда «Хумо» Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий заняла 1 место и вышла в региональный этап.