Universitet yoshlari Mintaqaviy bosqichga yo'llanmani qo'lga kiritdi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 5-fevraldagi  3/15-52-3-38-sonli xatining ijrosini ta’minlash maqsadida 2025-yil 20-fevral kuni “Yurtim qadriyatlari” respublika ko‘rik tanlovining Samarqand viloyatidagi Oliy ta’lim muassalalari - SamDVMCHBU, SamDCHTI, SamDU, SamISI jamoalari o‘rtasida hududiy bosqichi o‘tkazildi.
Ushbu tanlovda jamoalar uchta shart bo‘yicha bellashib, hakamlar hay’ati xulosasiga ko‘ra Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining “Humo” jamoasi 1-o‘rinni qo‘lga kiritib, Mintaqaviy bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

University youth qualify for Regional Stage
In order to ensure the implementation of the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 3/15-52-3-38 dated February 5, 2025, on February 20, 2025, the regional stage of the republican competition "National Values" was held among the teams of higher educational institutions of the Samarkand region - SamDVMCHBU, SamDCHTI, SamDU, SamISI.
In this competition, the teams competed according to three conditions, and according to the jury's conclusion, the team "Humo" of the Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnology took 1st place and qualified for the Regional stage.